Mladší žiaci vycestovali do Považskej Bystrice

Mladší žiaci v sobotu 3.12. 2022 vycestovali do Považskej Bystrice, kde mali odohrať ďalšie dva súťažné zápasy. Prvý zápas proti BKM SPU Nitra sa však neodohral pre chorobu súpera, takže naši chlapci vyhrali kontumačne. V druhom zápase nastúpili proti domácemu družstvu IMC Slovakia Považská Bystrica. Do zápasu vstúpili veľmi dobre. Hrali zodpovedne v obrane a rýchlymi protiútokmi a dobrými kombináciami poľahky vyhrali prvú štvrtinu 23:5. V druhej štvrtine po sťažnostiach trénera domácich a pár nešťastných verdiktoch rozhodcov, sa chlapci herne úplne rozladili. Začali hrať pomaly a dopúšťali sa zbytočných chýb a boli aj veľmi nepresní v útoku o čom svedčí 5 bodov. V druhom polčase sa trochu prebrali ale vrátiť sa do úvodného tempa sa im už nepodarilo. Zápas síce vyhrali o 21 bodov, ale pri normálnom priebehu zápasu by bolo konečné skóre úplne iné.

IMC Slovakia Považsja Bystrica – BK MŠK Žiar nad Hronom 28 : 49

Body: Kvačkaj 18, Barcík 13, Hanuška 4, Hrmo 4, Michalov 4, Galko 2, Kúšik 2, Škorec 2. Za predvedený výkon si zaslúžia pochvalu všetci chlapci.

Tréner: Július Kucej