Mladší žiaci odohrali ďalší nadstavbový turnaj, tentokrát na domácej palubovke

Mladší žiaci v sobotu 12.02.2023 odohrali ďalší nadstavbový turnaj, tentokrát na domácej palubovke. V prvom zápase nastúpili proti družstvu Biosaurus Basketball Academy Komárno. Do zápasu však vstúpili veľmi zle, keď si neplnili svoje úlohy, na ktorých sme sa pred zápasom jasne dohodli. Boli nezodpovední v obrane a úplne bezmocní v útoku. V prvom polčase dokázali dať súperovi 10 bodov čo je úplne katastrofálne skóre. Aj v druhom polčase pokračovali v trápení a na nejaký obrat v zápase nemohli ani pomyslieť. Aj napriek tomu, že súper podal priemerný výkon porazil našich chlapcov o 22 bodov.

BK MŠK Žiar nad Hronom – Biosaurus Basketball Academy Komárno 28:50
Body : Barcík 11, Galko 6, Hlaváč 6, Hrmo 2, Kvačkaj 2, Hanuška 1.

Druhý zápas odohrali proti družstvu BKM Iskra Svit. Naši chlapci však aj naďalej pokračovali v rozpačitom výkone, plnom nepresností v rozohrávke a neúspešnou streľbou v útoku, nedokázali držať krok ani so Svitom. Aj napriek tomu, že hrali druhý zápas za sebou si myslím, že na Svit fyzicky mali, ale pri zhruba 20 stratených loptách a zahodených asi 40 bodoch spod koša v útoku, ťažko pomýšľať na víťazstvo. Chvíľu síce začali hrať svoju hru, ale to bol len veľmi krátky úsek zápasu. Záver bol síce dosť vyrovnaný, ale v tom čase boli naši hráči v hlavách už dávno porazení. Súper si nakoniec ustrážil síce malý, ale dostatočný rozdiel a zvíťazil nad nami.

BK MŠK Žiar nad Hronom – BKM Iskra Svit 46:50

Body : Kvačkaj 13, Barcík 12, Michalov 6, Galko 5, Hlaváč 4, Hanuška 2, Kukučka 2, Kúšik 2.

V oboch zápasoch sa ukázalo, že chlapci majú veľký problém koncentrovať sa na zápas a aj napriek ich potenciálu, nie sú schopní preniesť ho z tréningu do zápasu. Tímová chémia bohužiaľ v našom družstve nefungovala. Podľa môjho názoru chlapci mali na to, aby oboch súperov porazili minimálne o 20 bodov, ale to by k tomu museli pristupovať inak a museli by sa vzájomne rešpektovať. Mať na víťazstvo a zvíťaziť sú veľmi odlišné situácie. Každopádne ďakujem všetkým chlapcom za účasť.

Tréner : Július Kucej