Mladší žiaci

MŠK BK Žiar nad Hronom – BBK Bánovce nad Bebravou    71:31
Body: Kartík 16b., Horváth 14b., Caban 13b., Barcík 5b., Valent a Kňažko po 4b., Kret a Juhász po 3b., Melaga, Ondrík, Truben a Herich po 2b., Kaša 1b.
Hrali: Laho

MŠK BK Žiar nad Hronom – BBK Bánovce nad Bebravou   72:26
Body: Caban 17b., Kartík 12b., Kret 10b., Horváth 8b., Valent 6b., Kaša a Ondrík po 4b., Barcík 3b., Juhász, Kňažko, Truben a Herich po 2b.
Hrali: Melaga, Laho

V sobotu 09.03.2019 privítali naši mladší žiaci na svojej palubovke súpera z Bánoviec nad Bebravou. Naši chlapci dosiahli na palubovke súpera vysoké víťazstvo, a predpokladalo sa, že na svojej palubovke sa budú zápasy vyvíjať podobne. Opak bol však pravdou. Naši chlapci nastúpili nekoncentrovaní, neochotní zabojovať ako v obrane tak aj v útoku a v podstate bez toho bojovného ducha, ktorý ich zdobí počas celej sezóny. Úvod oboch zápasov bol v znamení našej streleckej nemohúcnosti, odhadzovania voľných striel, púšťanie súpera do vyložených pozícií, slabej aktivity na obrannom doskakovaní a pomalej prechodovej hry. Postupom času sa naši chlapci dostali do svojho tempa, vypracovali si dvojciferný náskok a ten si pomaly zvyšovali a zvyšovali až narástol na 40 bodov. Druhý zápas bol v podstate cez kopirák ako predošlý. Bolo síce vidieť mierne zlepšenie hry, ale chlapci sa musia poučiť, že do každého zápasu treba vbehnúť naplno, a na palubovke nechať všetko. Inak sa nám to môže vypomstiť v ťažších zápasoch. Ďakujeme rodičom a fanúšikom, ktorí nás prišli povzbudiť. Chlaci zvládli ďalšie zápasy v aktuálnej sezóne, a budeme im držať palce aj v ďalších bojoch o postup na záverečný turnaj Majstrovstiev Slovenska.

Tréner: Jozef Oravec
Asistent: Ladislav Balogh