Ml.žiaci v oboch domácich zápasoch proti P.Bystrici vítazne

Sobota 23.11.2019, 1. Liga stred mladších žiakov

MŠK BK Žiar nad Hronom – IMC Považská Bystrica 80:40 (22:14, 39:24, 67:30, 80:40)
Body: Horváth 21, Barcík 11, Kováč 9, Valent 8, Juhász 8, , Chrobák 8, Tapfer 4, Huraj Alex 4,Herich 3, Huraj Max 2, Dekýš 2,
hrali: Brumlich, Kršiak, Mališ, Golebiowski, Šadon, Kovalčík, Plencner, Matejka

Body: Horváth 16, Valent 11(1 trojka), Barcík 8, Juhász 8, Herich 8, Kováč 6, Dekýš 5, Tapfer 4, Huraj Alex 4, Huraj Max 2, Kršiak 2,
hrali: Chrobák, Brumlich, Mališ, Golebiowski, Šadon, Kovalčík, Plencner, Matejka.

Naši mladší žiaci sa predstavili prvý krát na domácej palubovke. Začiatok zápasu bol z našej strany trocha rozpačitý a prílišná snaha zväzovala našim chlapcom ruky. Nevedeli sme sa dostať do svojho tempa a takúto hru sme predvádzali aj v druhej štvrtine. Po polčasovej prestávke sme do zápasu pristúpili zodpovedne a zrýchlenou hrou a presnejším zakončením sme si vytvorili rozhodujúci náskok. V zápase si s chuťou zahrali všetci chlapci a zápas sme dotiahli do úspešného konca.

Druhý zápas sme začali podľa našich predstáv a rýchlou hrou a presným zakončením sme si vytvorili náskok, ktorý bol rozhodujúci. Už počas prvého polčasu nastúpili všetci chlapci z lavičky. V niektorých fázach zápasu sme mali na pľaci hráčov o rok až dva mladších ako súper, ale naši chlapci ukázali snahu sa stále zlepšovať a na ihrisku sa žiadny z chlapcov nestratil.

Chlapcom chcem poďakovať, že sa snažili do hry zapájať všetkých hráčov a verím, že blízka budúcnosť nám prinesie želané ovocie aj vo forme, že každý z hráčov bude bodovať v zápase.

Tréner: Ján Valent
Asistent: Juraj Horváth
Vedúci družstva: Karol Tapfer