Mikroliga U10 – Zhodnotenie sezóny 2023/2024

Náročná sezóna s dobrým koncom, hovorí tréner Ing. Adam Soustružník. Takto by som v skratke zhodnotil končiacu sezónu 2023/2024, v ktorej sme spolu s trénerom Marekom Markom viedli družstvo basketbalovej prípravky. Sezónu sme začínali s počtom detí 13 a k dnešnému dňu sa tento počet zvýšil na 20 trénujúcich detí, čo je veľmi pozitívne. Vekové zloženie družstva prípravky je od 5 do 11 rokov, takže je veľmi náročné nastaviť tréningový proces tak, aby sme získali pozornosť všetkých detí a zároveň vyhoveli ich individuálnym potrebám.

Počas sezóny sme boli prihlásení v súťaži Mikroliga U10 a odohrali celkovo 6 turnajov. Našimi súpermi boli družstvá z Prievidze, Levíc a Lučenca. Od začiatku sme ťahali za kratší koniec a naši súperi mali výkonnostne navrch vo všetkých herných činnostiach. Preto sme s Marekom prekopali tréningový proces a zaradili cvičenia, ktoré mali našu hru zlepšiť, aby sme aj našich súperov viac potrápili. No a podarilo sa! Od turnaja k turnaju sa bodový rozdiel medzi nami a súpermi zmenšoval, prišla prvá remíza, neskôr prvá výhra a na poslednom turnaji sme dokázali vyhrať dva zápasy z troch. Potešilo nás to všetkých a dokonca sme sa dočkali aj uznania od trénera nášho súpera.

Tento náš úspešný koniec sezóny by však nebol, keby chalani po prvých prehrách hodili flintu do žita. Naopak, sú to veľkí bojovníci, v každom zápase sa snažili, vždy ho dohrali až do konca, aj keď vedeli, že nezvíťazia, vnímali postupný progres a radovali sa z každého svetlého momentu v zápase. Za tento prístup im patrí naša veľká vďaka a vďaka patrí aj ich rodičom, za to, že nás povzbudzovali, dbali na účasť ich detí na tréningoch a vo všeobecnosti, že ich vedú k zdravému životnému štýlu prostredníctvom športu, konkrétne basketbalu.

Do konca sezóny (30.6.2024), bude ešte prebiehať štandardný tréningový proces. Naše dvere telocvične sú však stále otvorené aj pre nových bojovníkov, ktorí by sa radi venovali tomuto nádhernému a atraktívnemu športu, akým basketbal bez pochyby je. Trénujeme každý utorok a štvrtok od 15:30 do 16:30 v telocvični na Dvojke. Nech sa páči, navštívte nás.

Tréneri: Ing. Adam Soustružník a Marek Marko.