Majstrovstvá SR U17 – výsledky

Štvrťfinále

BK MŠK Žiar nad Hronom – Slávia Žilina 38:41

Po rozpačitom začiatku 0:7 naši kadeti pokračovali počas celého zápasu v nepremieňaní 100 % pozícii a zmohli sa iba na konečných 38 bodov. Tieto Majstrovstvá Slovenska nám bohužiaľ nevyšli už na začiatku a päťnásobní majstri SR sa musia popasovať s touto nezvyčajnou skúsenosťou.

BK MŠK Žiar nad Hronom – B.S.C. Bratislava 64:69

V druhom zápase sa naši kadeti veľmi ťažko rozbiehali čo súper hneď využil a ujal sa vedenia 20:4. Naša strelecká nemohúcnosť pokračovala ako v prvom zápase. Skúsení hráči dokázali zahodiť 100% šance a preto aj prehra v polčase o 16 bodov bola zaslúžená. Do druhej polovice hry Žiarčania vstúpili výborne a náskok súpera znížili na 1 bod (51:52). V poslednej časti hry sa hral vyrovnaný basket aj keď väčšinu času boli vo vedení Žiarčania. Dve minúty pred koncom vyhrávali o 5 bodov, ale zase vlastnými chybami sa pripravili o víťažsto.

Hrali: Kret Matej 16, Barcík Jakub 15, Ondrík Oliver 12, Kaša Alex 12, Valent Matej 7, Roško Roderik 2, Kňažko Marek, Olajec Patrik, Ďurian Šimon, Barniak Martin, Herich Adam, Truben David

BK MŠK Žiar nad Hronom – BA Čaňa 86:64

V poslednom nedeľnom zápase ukončili svoje pôsobenie na majstrovstvách Slovenska výhrou nad súperom z Čane. Kolektívnym výkonom a výbornou streľbou za tri body (42%) presvedčivo zdolali súpera. Do hry sa rovnako zapojilo všetkých 11 zdravých hráčov, ktorí sa bodovo aj presadili.

Hrali: Ondrík Oliver 13, Kret Matej 11, Roško Roderik 11, Truben David 10, Melaga Matúš 9, Ďurian Šimon 8, Barniak Martin 8, Barcík Jakub 7, Kňažko Marek 5, Herich Adam 4, Olajec Patrik

Tréner: Juraj Horváth