Majstrovstvá SR U13 – výsledky

Mladší žiaci sa v dňoch 26.5. -28.5.20023 zúčastnili na záverečnom turnaji o titul majstra Slovenska v Pezinku.

V prvom zápase ich čakal favorit z Košíc. Do zápasu vstúpili bez rešpektu a ujali sa vedenia. Chalani bojovali aj v obrane, aj v útoku aj napriek fyzickej prevahe súpera hrali veľmi pekný basketbal. No po pár minútach, ktoré patrili našim chlapcom prišlo k niekoľkým nepochopiteľným verdiktom rozhodcov, ktoré absolútne paralizovali naše družstvo. Prišlo mi to, ako keby rozhodcovia pískali prvýkrát. Do konca prvej štvrtiny ich systematicky svojím neobjektívnym rozhodovaním úplne zlikvidovali. Aj napriek tomu všetkému sa nevzdávali a bojovali ďalej. Aj napriek enormnej snahe sa im bohužiaľ nepodarilo zvrátiť náskok súpera a nakoniec podľahli Košiciam a rozhodcom o 20 bodov.

ŠBK Galaxy Košice – BK MŠK Žiar nad Hronom 63:43

Body : Barcík 20, Kvačkaj 7, Hanuška 5, Bobok 4, Hlaváč 3, Hrmo 2, Kukučka 2.

V druhom zápase nastúpili proti Iskre Svit. Znovu začali zápas veľmi dobre a ujali sa vedenia. Tento zápas bol úplne iný, nakoľko ho rozhodovali už naozajstní rozhodcovia. Aj napriek tomu, že Svit hral veľmi dobre, chlapci si po celý zápas udržiavali náskok a svojou rýchlou hrou postupne súpera unavili. Po veľmi dobrom výkone nakoniec zvíťazili o 10 bodov.

BKM Iskra Svit – BK MŠK Žiar nad Hronom 41:51

Body : Barcík 24, Michalov 15, Kvačkaj 8, Bobok 2, Hrmo 2.

V poslednom zápase ich čakalo družstvo BSC Bratislava. Aj napriek tomu, že niektorí naši chlapci nastúpili nie celkom fit, na ihrisku sa to neprejavilo a súperovi nič nedarovali. Znovu hrali veľmi rýchlo a aj napriek tomu, že súper spočiatku vzdoroval, postupom času mu začali dochádzať sily. Chalani hrali pekný kolektívny basketbal a nedovolili Bratislavčanom na zvrat v zápase ani pomyslieť. Nakoniec po veľmi dobrom výkone zvíťazili o 18 bodov.

BSC Bratislava : BK MŠK Žiar nad Hronom 42:60

Body : Kvačkaj 15, Barcík 14, Hlaváč 10, Michalov 10, Bobok 5, Hrmo 4, Kúšik 2.

Na turnaji Žiarčania nakoniec obsadili v silnej konkurencii veľmi pekné 5. miesto.Nebyť toho nešťastného prvého zápasu, ktorý odohrali nielen proti Košičanom, ale aj rozhodcom, myslím že by sme pri takýchto výkonoch mohli pomýšľať aj na medailu.Za prístup, obetavosť a nasadenie na turnaji patrí chlapcom moja pochvala.

Tréner: J. Kucej