Kadeti zbierali body vonku

ŠBK Junior Levice – MŠK BK Žiar nad Hronom  101:51 (29:16, 27:13, 32:6, 13:16)
Body: Greguš 12, Grochal 11, Golebiowski 6, Király 6, Kotlárik 6, Truben 3, Švec 3, Babiak 2, Lehotský 2

ŠKP BBC Banská Bysrtica – MŠK BK Žiar nad Hronom  52: 84  (19:28, 4:22, 19:13, 10:21)
Body: Golebiowski 23, Kotlárik 13, Grochal 12, Babiak 12,  Greguš 10, Švec 9, Truben 3, Lehotský  2
Hrali:  Király,

Cez víkend kadeti MŠK BK Žiar nad Hronom vycestovali za súpermi do Levíc a Banskej Bystrice. Na obidva zápasy sme vycestovali už bez dvoch hráčov základnej rotácie, Kuceja a Nováka, ktorí odišli na hosťovanie práve do družstva Levíc, ktoré na rozdiel od nášho tímu, bojuje o finálovú štvorku a zároveň o účasť na Majstrovstvách Slovenska. V sobotnom zápase sa chlapci od začiatku pomaly rozbiehali, čo súper hneď využil a ujal sa vedenia. Domáci hrali tvrdú nátlakovú hru, nebáli sa ísť do fyzického kontaktu, čo robilo našim hráčom veľké problémy. Po získaných loptách sme ich dokázali aj veľmi rýchlo stratiť, čo súper využil a bez problémov rýchlo zakončil. Zápas sa už rozhodol do polčasu a do hry sa zapojili všetci hráči. Za Levice sa presadili aj naši hráči Kucej s Novákom, ktorí zaznamenali spolu 20 bodov. V nedeľu to bolo už o niečom inom. Žiarčania vycestovali len s jedným cieľom, a to, zdolať súpera z Banskej Bystrice na ich vlastnej palubovke a napraviť si meno po sobotňajšej prehre. Do zápasu Žiarčania vstúpili veľmi dobre a prvú štvrtinu vyhrali 28:19. Dobre komunikovali v obrane, nepúšťali ich 206 cm vysokého hráča do šestky a na doskok. Ešte lepšie chlapcom vyšla druhá štvrtina, v ktorej dokázali aj po prestriedaní  všetci hráči udržať vysoké tempo hry a hlavne si odmakať svoje v obrane. Súperovi dovolili v tejto časti hry zaznamenať len 4 body a naopak v útoku si pripísali na svoje konto  22 bodov. Žiarčania nepoľavili ani po polčase a kolektívnou hrou zaslúžene vyhrali nad svojim súperom o 32 bodov. Za odvedený výkon si pochvalu  zaslúžia všetci hráči.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Július Kucej