Kadeti valcovali východ

MŠK BK Žiar nad Hronom  –  BK Slovenský Orol Levoča     134:36 (30:9, 28:10, 41:9, 35:8)
Body: Kucej 29, Greguš 15, Holic 13, Šonkoľ 12, Švec 12, Golebiowsky 10, Truben 10, Žemla 10, Balogh 7, Dekýš 6, Bobok 6, Grochal 4

MŠK BK Žiar nad Hronom  –  BK 04 AC LB Spišská Nová Ves     88:59 (15:15, 20:16, 25:17, 28:11)
Body: Kucej 26, Grochal 12, Greguš 10, Király 10, Golebiowsky 5, Babiak 5, Truben 5, Žemla 4, Švec 4, Holic 3, Bobok 2, Novák 2

V ďalších zápasoch celoslovenskej kadetskej ligy v sezóne 2018/19 družstvo MŠK BK Žiar nad Hronom privítalo na domácej palubovke súperov z východu. V sobotňajšom zápase proti družstvu z Levoče hneď od začiatku Žiarčania dominovali vo všetkých basketbalových činnostiach. Súper mal zložené družstvo z hráčov mladších ročníkov, ktorí nemohli konkurovať fyzickejšie a technicky lepšie pripravenému domácem družstvu. Gro minutáže v tomto  zápase za domácich dostali hráči rok narodenia 2003 a zároveň sme ho tiež využili na rozohranie dvoch kľúčových hráčov Kuceja a Golebiowského, ktorí boli dlhodobo zranení. Do hry sa zapojili všetci hráči, ktorí sa dokázali okrem pekných akcií aj bodovo presadiť.   V nedeľu ráno nastúpili Žiarčania proti Spišskej Novej Vsi. Zápas bol od začiatku veľmi vyrovnaný. Bojovalo sa o každú loptu a polčasový 4-bodový náskok domáceho družstva ešte vôbec nebol rozhodujúci. No do druhého polčasu Žiarčania vstúpili s väčšou chuťou a agresívnou obranou, čo sa prejavilo hneď na počte získaných lôpt. Hra sa zo strany domácich poriadne zrýchlila, na čo súper nedokázal zareagovať. Ľahké koše po rýchlych protiútokoch, zlepšená úspešnosť trojbodovej streľby, boli hlavné faktory úspechu a výhry o 29 bodov našich kadetov. Aj v tomto zápase sa do hry zapojilo všetkých 12 hráčov, z ktorých nie všetci predviedli optimálny výkon, ktorý je už štandardom v kadetskej kategórii. Týkalo sa to hlavne zbrklého, nedôrazného zakončovania spod koša a celkového vnímania a reagovania na vzniknuté situácie, či už v obrane alebo v útoku.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Július Kucej