Kadeti nestačili na favoritov skupiny

MŠK BK Žiar nad Hronom – BKM SPU Nitra 45:60 (11:11, 25:24, 38:36, 45:60)
Body: Babiak 12, Greguš 10, Golebiowski 8, Grochal 8, Švec 3, Truben 2, Kotlárik 2
Hrali:  Balogh, Žemla, Lehotský, Király

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK Lokomotíva Sereď —  55:89 (11:24, 26:47, 39:73, 55:89)
Body:  Grochal 13, Golebiowski 11, Kotlárik 9, Greguš 6, Babiak 4, Truben 3, Király 3, Balogh 2, Žemla 2, Švec 2
Hrali:  Lehotský

V sobotných dopoludňajších hodinách nastúpili kadeti MŠK BK proti súperovi z Nitry, ktorý bojuje o finálnu štvorku. Žiarčania do zápasu nastúpili koncentrovaní a bez rešpektu. Staršieho a fyzicky zdatnejšieho súpera od prvých sekúnd nepustili do ľahkého zakončenia a hlavne mu nedovolili skórovať z rýchleho prechodu do útoku. Perfektná obrana, zodpovednosť za svojho hráča, ako aj celkové kolektívne vnímanie hry, sa odzrkadlilo na polčasovom výsledku 25 : 24 pre domáce družstvo. Aj v tretej štvrtine Žiarčania dokázali udržať vysoké tempo hry a zaslúžene ju vyhrali. Až v poslednej štvrtine sa súper z Nitry ujal vedenia dvomi trojbodovými strelami. Následne po stratených loptách, zaťažil konto domácich ďalšími bodmi a zaslúžene vyhral.

V nedeľu, v zápase proti Seredi, sa Žiarčania prezentovali bojovnosťou, no nedokázali konkurovať staršiemu a fyzicky zdatnejšiemu súperovi. Veľký podiel na prehre mal až prehnaný rešpekt k súperovi, ktorý chlapcom zväzoval ruky. Z toho pramenilo veľké množstvo stratených lôpt, chybných prihrávok, ktoré súper hneď využil na ľahké skórovanie.

Aj napriek prehrám, odohrali Žiarčania dobré zápasy, predviedli kolektívny výkon, čo ocenili aj diváci.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Július Kucej