Juniori odohrali dva domáce zápasy proti súperom z Košic

1.Slovenská liga Juniori – základná časť

Piatok 09.10.2020

MŠK BK Žiar nad Hronom : KB Košice 51:70 (13:6,13:19,15:24,10:21) Body: Jakub Švec 11, Noel Mikič 9, Marek Novák 9, Marek Grochal 8, Richard Truben 7, Pavel Király 6, Matej Bobok 1

Hrali: Matej Golebiowski, Adrián Kňažko,

V prvom domácom zápase sme hrali zápas s veľkým množstvom stratených lôpt a opäť aj veľkým množstvo nepremenených otvorených striel z pod koša a aj z vymedzeného a tak isto aj trojkového územia. Pokiaľ nespresníme zakončovanie, tak sa budeme vždy trápiť. Prvý polčas sme s mladým súperom dokázali zvíťaziť o 1 bod, ale v druhom polčase na nás prišla opäť mizéria o ktorej som už hovoril. Je to škoda lebo tento zápas sme mali pohodlne vyhrať a nechali sme sa prekonať súperom hlavne vo všetkých individuálnych činnostiach.

Sobota 10.10.2020 Prvá výhra juniorov.

MŠK BK Žiar nad Hronom : DIAWIN Košice 79:60 (11:16,19:19,23:14,26:11) Body: Marek Novák 22, Matej Golebiowski 16, Matej Bobok 12, Jakub Švec 12, Marek Grochal 8, Richard Truben 3, Adrián Kňažko 2, Jakub Babiak 2, Noel Mikič 2

Hrali: Pavel Király

V druhom domácom zápase sa naši juniori konečne dočkali a po zlepšenom druhom polčase dosiahli prvé víťazstvo v novej sezóne. Zápas sme otvorili nekoncentrovane a hlavne zlou obranou. Hostia nám svojou pohyblivosťou robili problémy. Za hru v druhom polčase však musím svojich hráčov pochváliť, zlepšili obranu hráča 1 na 1 a zjednodušili naše útočné zakončenie čím sme začali dosahovať potrebné koše. Využívali sme hru pick and roll na prekonanie súpera, zakončili sme niekoľko rýchlych protiútokov a tým sme zápas dotiahli do víťazného konca.

Tréner: Karol Kučera