Juniori hrali rýchlo, agresívne a bránili po celom ihrisku, čo im prinieslo dve víťazstvá

BK MŠK Žiar nad Hronom : RIM Basket Košice 99 : 50 (43 : 26)
Hrali: Kulčár Lukáš 22, Kaša Alex 16, Ondrík Oliver 14, Valent Matej 13, Barniak Martin 7, Melaga Matúš 6, Truben David 6, Kňažko Marek 5, Juhász Bruno 5, Čierny Adam 5, Barcík Jakub, Mede Dominik.

BK MŠK Žiar nad Hronom : Spišskí Rytieri 93 : 70 (50 : 32)
Hrali: Valent Matej 25, Juhász Bruno 12, Ondrík Oliver 10, Kulčár Lukáš 9, Melaga Matúš 8, Truben David 7, Kaša Alex 6, Kňažko Marek 5, Barcík Jakub 5, Čierny Adam 4, Barniak Martin 2, Mališ Branislav

V dňoch 15. a 16. decembra odohralo družstvo juniorov na domácej palubovke dva ligové zápasy proti družstvám z východu. V piatok si domáci hráči zmerali sily s juniormi z Košíc a v sobotu s Rytiermi zo Spišu.
V obidvoch zápasoch sa našim hráčom darilo dodržiavať dohodnutú taktiku. Hrali rýchlo, agresívne bránili po celom ihrisku, čo im prinieslo veľa získaných lôpt. V útoku kolektívnou hrou dokázali reagovať na zmeny súperových obrán, presadzovali sa spod koša ako aj streľbou za 3 body.
Do zápasov sa zapojilo všetkých 12 hráčov, ktorí sa všetci veľkou mierou podieľali na víťazstvách a zisku ďalších cenných bodov.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Miroslav Grznár
Foto: Ján Chrobák