III. Ročník NEMAK ŽIARSKEJ BASKETBALOVEJ MIKROLIGY

MŠK BK Žiar nad Hronom dnešným dňom slávnostne odštartoval III. ročník NEMAK ŽIARSKEJ BASKETBALOVEJ MIKROLIGY (NŽBM). Otvorenia tohto úspešného turnaja, pre deti 1. stupňa ZŠ, sa zúčastnili: poslanec mestského zastupiteľstva a konateľ Technických služieb s.r.o.,  Ing. Emil Vozár, prezident BK Mgr. Ján Valent, riaditeľ I.ZŠ Mgr. Marek Baláž, koordinátor projektu za BK Martin Šály. Chceli by som touto cestou poďakovať generálnemu partnerovi spoločnosti NEMAK, za zastrešenie mikroligy po finančnej stránke.

Cieľom NŽBM je hlavne zvýšiť u detí 1.stupňa ZŠ v Žiari nad Hronom záujem o pohybovú aktivitu. Prostredníctvom basketbalu, ako kolektívnej športovej hry, ktorá harmonicky a komplexne rozvíja osobnosť mladých športovcov, vytvoriť deťom možnosť zašportovať si v škole aj mimo hodín povinnej telesnej výchovy. Zároveň  získať pre tento krásny šport deti v mladšom školskom veku. Projekt mikroligy je určený deťom prvých a druhých ročníkov ZŠ. Veríme, že týmto nápadom dokážeme získať  nielen deti a ich rodičov, ale aj ďalších priaznivcov pre basketbal, už dlhé desaťročia tradičný úspešný žiarsky šport.

Na pôde I. ZŠ v prvom kole NŽBM, nastúpili deti zo všetkých základných škôl nášho mesta. Súťažili formou turnaja, kde každé družstvo odohralo svoje zápasy systémom každý s každým a na záver zápasu sa hádzali trestné hody, ktoré sa započítali do celkového výsledku. Už od prvých minút bolo jasné, že si súperi nič nedarujú a bojovným výkonom sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Prvé kolo NŽBM, po dramatickom súboji, dopadlo nasledovne:

1. miesto IV. ZŠ
2. miesto I. ZŠ
3. miesto II. ZŠ
4. miesto Cirkevná ZŠ

Už dnes sa deti tešia na 2.kolo II. ročníka NŽBM, ktoré sa odohrá v telocvični IV. ZŠ , v mesiaci apríl 2017.

Koordinátor projektu
Martin Šály