Výsledky prvého kola II. ročníka Nemak žiarskej basketbalovej mikroligy

MŠK BK Žiar nad Hronom dnešným dňom slávnostne odštartoval II. ročník NEMAK ŽIARSKEJ BASKETBALOVEJ MIKROLIGY (NŽBM). Otvorenia tohto úspešného turnaja, pre deti 1. stupňa ZŠ, sa zúčastnili: primátor mesta Mgr. Peter Antal, poslanec mestského zastupiteľstva a manažér BK Ing. Emil Vozár, prezident BK Ing. Ivan Danko, koordinátori projektu za BK Mgr. Ján Valent a Martin Šály. Chcel by som touto cestou poďakovať generálnemu partnerovi spoločnosti NEMAK, za zastrešenie mikroligy po finančnej stránke.

Cieľom NŽBM je hlavne zvýšiť u detí 1. stupňa ZŠ v Žiari nad Hronom záujem o pohybovú aktivitu. Prostredníctvom basketbalu, ako kolektívnej športovej hry, ktorá harmonicky a komplexne rozvíja osobnosť mladých športovcov, vytvoriť deťom možnosť zašportovať si v škole aj mimo hodín povinnej telesnej výchovy. Zároveň  získať pre tento krásny šport deti v mladšom školskom veku. Deti, ktoré budú mať záujem, budú mať možnosť pokračovať v hre basketbalu v Basketbalovom klube. Ak sa podarí odtrhnúť, čo len jedno dieťa od pohodlnosti, bude mať NEMAK žiarska basketbalová mikroliga zmysel. Projekt mikroligy je určený deťom v mladšom školskom veku, v ktorom sa dá veľa získať, ale i veľa stratiť. Veríme, že týmto nápadom dokážeme získať  nielen deti a ich rodičov, ale aj ďalších priaznivcov pre basketbal, už dlhé desaťročia tradičný úspešný žiarsky šport.

Na pôde IV. ZŠ v prvom kole NŽBM, nastúpili deti zo všetkých základných škôl nášho mesta. Súťažili formou turnaja, kde každé družstvo odohralo svoje zápasy systémom každý s každým. Už od prvých minút bolo jasné, že si súperi nič nedarujú a bojovným výkonom sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Prvé kolo NŽBM, po dramatickom súboji, dopadlo nasledovne:

1. miesto II. ZŠ
2. miesto I. ZŠ
3. miesto Cirkevná ZŠ
4. miesto IV. ZŠ

Už dnes sa deti tešia na 2.kolo II. ročníka NŽBM, ktoré sa odohrá v telocvični I. ZŠ , dňa 30. marca 2016.

koordinátor projektu
Martin Šály

Invalid Displayed Gallery