II. kvalifikačný turnaj St. Žiaci U15

V dňoch 26. a 27.6.2021 usporiadal basketbalový klub MŠK BK Žiar nad Hronom kvalifikačný turnaj na majstrovstvá Slovenska U15, ktorého sa zúčastnili štyri družstvá. Domáce družstvo MŠK BK Žiar nad Hronom, MBA Prievidza, BBK Bánovce nad Bebravou a RIM Basket Košice.

V prvom zápase nastúpili Žiarčania proti súperovi z Prievidze. Od prvých minút to bol fyzicky veľmi náročný zápas, kde dominovala hlavne obrana. V prvom polčase sa domácemu družstvu podarilo získať náskok 12 bodov, ktorí v tretej štvrtine dokázali navýšiť až na 20 bodov. Prestriedaním hrajúcich hráčov ako aj stratou koncentrácie sa hráči z Prievidze dokázali vrátiť do hry a znížiť stav stretnutia na tri body. V posledných minútach však domáci dokázali zvýšiť nasadenie v obrane a taktiež premieňať svoje pokusy a zaslúžene vyhrali.

V druhom sobotňajšom zápase nastúpili Žiarčania proti družstvu RIm Basket Košice. Po náročnom prvom zápase s Prievidzou sa chlapci ťažšie rozbiehali ale nenechali nič na náhodu a už v prvom polčase si vypracovali 20 bodový náskok. Do zápasu sa postupne zapojili všetci nominovaní hráči,  z ktorých sa väčšina aj bodovo presadila. Výhra o 24 bodov potešila všetkých.

V poslednom zápase turnaja v nedeľu pred obedom Žiarčania nastúpili proti družstvu z Bánoviec nad Bebravou bez dvoch zranených hráčov základnej rotácie. Hosťujúce družstvo hneď od začiatku napadalo našu rozohrávku a znepríjemňovalo podkošovú hru našim vysokým hráčom. Výsledok prvej štvrtiny 12:12, hovorí sám za seba. V druhej štvrtine chlapci zrýchlili hru smerom vpred a z rýchlych breakov si vybudovali polčasový  8 bodový náskok. V druhej polovici hry Žiarčania  zabojovali hlavne v obrane a nedovolili súperovi premieňať ľahké strely z pod koša a naopak sa im začalo dariť v útoku, kde sa prezentovali viacerými peknými a hlavne efektívnymi zakončeniami.

MŠK BK Žiar nad Hronom : MBA Prievidza 86 : 76 (41:29)

Bodovali: Horváth Filip 27, Kret Matej 25, Kaša Alex 10, Ondrík Oliver 7, Juhász Bruno 7, Kartík Maroš 4, Caban Lucas 3, Barcík Jakub 3, Valent Matej, Kňažko Marek, Melaga Matúš, Truben David, Kováč Ján

MŠK BK Žiar nad Hronom : RIM Basket Košice 84 : 60 (28:49)

Bodovali: Horváth Filip 20, Kret Matej 9, Barcík Jakub 9, Kartík Maroš 8, Valent Matej 7, Ondrík Oliver 6, Kňažko Marek 6, Kaša Alex 5, Melaga Matúš 5, Juhász Bruno 4, Caban Lucas 3, Truben David 2, Kováč Ján

MŠK BK Žiar nad Hronom : BBK Bánovce nad Bebravou 84 : 51 (35:27)

Bodovali: Kartík Maroš 23, Horváth Filip 18, Ondrík Oliver 16, Barcík Jakub  11, Kaša Alex 6, Valent Matej 5, Juhász Bruno 3, Kováč Ján 2, Melaga Matúš,  David Truben, Kňažko Marek

Tréner: Juraj Horváth