Dve výhry pripisujeme po úvodných zápasoch Juniorov

U19 GOLD – skupina Západ – I. kvalifikačný zápas

22.09.2023 nastúpili na svoj prvý zápas v sezóne 2023/2024 žiarski juniori na domácej palubovke. V úvodnom zápase kvalifikačného turnaja, ktorého organizátorom bol práve BK MŠK Žiar nad Hronom, odohrali skvelý zápas proti družstvu z Prievidze. Súper posilnený mladými extraligovými hráčmi mal veľmi dobrý vstup do zápasu a vybudoval si miestami až 12-bodový náskok. Aj napriek značnému náskoku domáci hráči nezložili zbrane a stále pokračovali v taktike, ktorá bola určená na začiatku hry. Dokázali udržať tempo hry a postupne doťahovali súpera. Zlepšila sa komunikácia v obrane, lopta v útoku sa posúvala na voľných hráčov, ktrorí sa dostávali do ľahších zakončení, ktoré aj úspešne dokázali premeniť. Nebyť dosť veľkého množstva nepremenených trestných hodov už v polčase mohli hráči Žiaru viesť nad súperom. No aj napriek tomu sa im podarilo zápas do polčasu vyrovnať a za stavu 41: 41 sa začínala druhá polovica zápasu. Družstvo Žiaru pokračovalo vo veľkom nasadení aj v druhej polovici hry, aj keď sa miestami nevyhli chybám, dokázali navyšovať svoj bodový náskok a to predovšetkým zvýšenou agresivitou v obrane a kolektívnou hrou v útoku. Tretiu štvrtinu zápasu Žiarčania vyhrali o 10 bodov. V poslednej štvrtej štvrtine sa prejavila únava na obidvoch družstvách a hra sa kúskovala, či už kvôli stratám alebo faulom. Žiarčania však nedopustili zvrat v zápase a zaslúžene vyhrali.

BK MŠK Žiar nad Hronom : MBA Prievidza 89:81 (41:41)

Bodovali a hrali: Valent Matej 25 ( 3 trojky, 3 asist.), Caban Lucas 22 (8 dosk.), Kaša Alex 11 (13 dosk., 4 asist.), Kulčár Lukáš 10 (1 trojka, 3 asist.), Juhász Bruno 9 (1 trojka, 4 asist.), Magerčiak Alan 8 (7 dosk.), Melaga Matúš 2, Ondrík Oliver 2, Barcík Jakub (3 zisk.), Kňažko Marek (3 asist.), Olajec Patrik, Herich Adam

BK MŠK Žiar nad Hronom : MBK Karlovka Bratislava 105 : 57 (52:31)

Bodovali a hrali : Kaša Alex 16 (8 dosk.,4 zisk.), Ondrík Oliver 14 (5 dosk. 4 zisk.), Caban Lucas 13 (6 dosk., 4 zisk.), Kulčár Lukáš 12 (2 trojky, 4 asist., 4 zisk.), Juhász Bruno 12 (2 trojka, 4 zisk.), Barcík Jakub 10 (2 trojky, 4 zisk.), Melaga Matúš 8 (2 trojka, 4 dosk.), Kňažko Marek 8, Valent Matej 6 (5 asist., 4 zisk.), Magerčiak Alan 4 (5 dosk.), Olajec Patrik 2 (3 zisk.)

V druhom zápase kvalifikačného turnaja juniorov privítali žiarski basketbalisti súpera z Karlovky. Domáce družstvo nastúpilo do zápasu s veľkým nasadením a po získanej lopte a rýchlom protiútoku, zápas otvoril efektným smečom Matej Valent. Počas celého zápasu domáci hráči tlačili na súperovu rozohrávku, výsledkom čoho bolo 32 získaných lôpt. V postupnom útoku sa darilo dostávať hráčov do voľných pozícií, z ktorých skórovali alebo boli faulovaní. Postupne sa do zápasu zapojilo všetkých 11 hráčov, ktorí sa bodovo presadili a zároveň si rovnomerne rozdelili minutáž na palubovke. Ďalšie zápasy o postup do skupiny GOLD nás čakajú o dva týždne, keď v Prievidzi odohráme dva zápasy. Tréner: Juraj Horváth

Asistent: Miroslav Grznár