Dve prehry starších žiakov vonku

TJ Strojár Malacky – MŠK BK Žiar nad Hronom 73:49 (22:12, 40:21, 56:30)
Body: Dekýš 12b., Žemla 9b., Bobok 5b., Balogh a Ďurica po 4b., Holic, Tončík a Herich po 3b., Galko a Šonkol po 2b., Kosmel M. a Sirotný po 1b.

BK Inter Bratislava – MŠK BK Žiar nad Hronom 82:41 (25:11, 47:23, 65:32)
Body: Balogh 21b., Ďurica a Tončík po 5b., Dekýš, Kosmel M., Šonkol, Žemla a Sirotný po 2b.
Hrali: Galko, Bobok, Herich

Naši basketbalisti v kategórii starších žiakov nastúpili v sobotu 20. 01. 2018 na svoj ďalší zápas odvetnej časti, tentokrát na palubovke súpera v Malackách. Náš súper, ktorý v tejto sezóne nastupuje mimo súťaž, nám už od začiatku zápasu znepríjemňoval našu hru tvrdou zónovou obranou, cez ktorú sa naši chlapci len veľmi ťažko presadzovali. Súper si už pred pol časom dokázal vybudovať náskok, ktorý si bez väčších problémov udržal až do konca zápasu a zaslúžene vyhral. V nedeľu sme pokračovali tentoraz na palubovke Interu Bratislava. Ťažký súper nastupuje tento rok ako obhajca prvenstva, no napriek tomu sme do súboja išli s odhodlaním vrátiť súperovi prehru z konca roka na našej palubovke. No vďaka našej nezodpovednej hre, sme súperovi darovali množstvo ľahkých lôpt a k tomu sa pridalo aj veľa zbytočných faulov. Súpera sme týmito chybami dostali na koňa a postupne si začal budovať náskok, ktorý do polčasu narástol už na 20 bodov. Do druhej časti sme nastúpili omnoho živšie a zodpovednou obranou sme ukázali súperovi, že zbrane stále neskladáme. Bohužiaľ dve vylúčenia našich hráčov po zbytočných fauloch, nám vzali vietor z plachiet a Interu sme našou nezodpovednou hrou, dovolili znova sa vrátiť k svojej hre a pomaličky si zväčšovať svoj náskok, až na 40 bodov.

Chlapci sa teraz musia sústrediť na najbližší, veľmi dôležitý  dvojzápas, ktorý odohráme v sobotu a nedeľu 3. a 4. 02. 2018 na domácej palubovke proti BSC Bratislava a Trnave.

Tréner: Marek Marko
Asistent: Jozef Oravec