Dva zápasy, dve výhry, ktoré budú určite motivovať naše dievčatá v ďalšej práci na tréningoch.

MBK Ružomberok – BK MŠK Žiar nad Hronom 17 – 69 (13:16, 0:20, 4:13, 0:20)

Hrali a bodovali: Michalová Natália 20, Poláková Ela 19, Kohútová Laura 8, Repiská Viktória 6, Inštitoris Ester 6, Bošková Viktória 2, Babiaková Lucia 2, Belányi Ella 2, Salayová Elissa 2, Uhrínová Ema 2, Zliechovská Melinda.

BK MŠK Žiar nad Hronom – Slávia ŠKP Banská Bystrica 40 – 21 (7:8, 12:8, 9:5, 12:0)

Hrali a bodovali: Kohútová Laura 12, Poláková Ela 12, Michalová Natália 8, Repiská Viktória 4, Babiaková Lucia 2, Inštitoris Ester 2, Bošková Viktória, Belányi Ella, Salayová Elissa, Zliechovská Melinda, Uhrínová Ema, Duchoňová Sára.

Ďalšie dva zápasy odohrali aj naše mladé basketbalistky, keď v sobotu vycestovali do Banskej Bystrice. V prvom zápase nastúpili proti družstvu z Ružomberka. Vstup do zápasu z našej strany nebol veľmi dobrý. Aj keď si dievčatá vypracovali skvelé pozície na zakončenie, práve v poslednom momente nedokázali premeniť ľahké koše. Postupne sa však dostali do tempa čo sa ukázalo už v polčasovom výsledku. V ďalšej časti hry už len skvelou hrou v obrane ako aj v útoku potvrdili svoju dominanciu a zaslúžene vysoko vyhrali. Po krátkej prestávke nastúpili hráčky Žiaru proti domácej Slávii. Tak ako v prvom zápase dievčatá nezachytili úvod a prvú štvrtinu prehrali o bod. V ďalšej časti hry sa hra vyrovnala a naše hráčky sa po pekných a hlavne úspešných strelách za 3 body ujali vedenia. Aj druhá časť hry vyšla lepšie Žiarčankám a hlavne posledná štvrtina, ktorú vyhrali 12:0.

Tréner: Juraj Horváth