Dva vonkajšie zápasy odohrali na palubovke Považskej Bystrice aj Mladší žiaci

Mladší žiaci 14.01.2023 vycestovali na nadstavbový turnaj do Považskej Bystrice. V prvom zápase nastúpili proti družstvu MBK Liptovský Mikuláš. Do zápasu vstúpili celkom dobre, plnili si svoje úlohy zodpovedne. Aj napriek streleckej smole si do polčasu vybudovali 15-bodový náskok. V druhom polčase sa síce znovu trápili v koncovke, ale priebeh zápasu bol aj napriek tomu v ich réžii a nakoniec zvíťazili o 23 bodov.

BK MŠK Žiar nad Hronom- MBK Liptovský Mikuláš 55:32
Body : Kvačkaj 19, Barcík 13, Hrmo 8, Hlaváč 6, Michalov 3, Galko 2,
Kukučka 2, Kúšik 2.

Druhý zápas odohrali proti domácemu družstvu z Považskej Bystrice. Naši chlapci chceli zvíťaziť aj napriek tomu, že hrali druhý zápas po sebe proti domácemu súperovi. Do zápasu vstúpili dobre a po 2 minútach viedli 7:0. Potom sa však opäť ako v poslednom vzájomnom zápase, začala prenášať nervozita zo súperovej striedačky. To naše družstvo úplne herne aj psychicky rozhodilo. Aj napriek tomu, že psychika chlapcov išla dole polčas prehrali len o 3 body. Druhý polčas už na nich bolo postupne vidieť únavu a odovzdanosť. V tomto polčase išlo vlastne o to, či sa chalani dokážu vyrovnať s psychickým tlakom a krivdou. Záver zápasu bol napriek zúfalému hernému výkonu vyrovnaný, ale chýbalo im sebavedomie a chuť po víťazstve. Aby som to správne pomenoval, naši chlapci sa emóciami a zlomeným sebavedomím dokázali poraziť s prehľadom o 11 bodov.

IMC Slovakia Považská Bystrica – BK MŠK Žiar nad Hronom
44:33
Body : Kvačkaj 15, Barcík 6, Galko 5, Kukučka 4, Hrmo 2, Hlaváč 1.

Zase sa raz ukázalo, že chuť po víťazstve, mentálna sila a kolektívny výkon je základom pre víťazstvo v zápase. Bohužiaľ v druhom zápase naši nič z toho na palubovke nemali.

Tréner : Július Kucej