Dva kvalitné zápasy žiakov s Liptovským Mikulášom

Liptovský Mikuláš – BK Žiar nad Hronom 61:58
Body: Štefanča 17b., Tončík 16b., Barcík 10b., Galko 5b., Vonkomer, Melaga M., Pavol, Danko, Šmondrk po 2b.
Hrali: Bielik, Kvak, Mihalka

Liptovský Mikuláš – BK Žiar nad Hronom 50:53 (po predĺžení)
Body: Tončík 27b., Galko 11b., Barcík 9b., Šmondrk, Bielik po 2b., Melaga M., Štefanča po 1b.
Hrali: Vonkomer, Pavol, Danko, Kvak, Mihalka

V sobotu sme odohrali v Liptovskom Mikuláši dva kvalitné zápasy. Aj keď v kádri súpera boli piati starší hráči, ročník 2003, chlapci sa súpera nezľakli.
Priebeh prvého zápasu bol vyrovnaný, striedali sa slabšie chvíľky s dobrými výkonmi. V náš neprospech v závere zápasu boli traja naši vyfaulovaní hráči, čím sme stratili silu pod košom a súperovi sa ľahšie doskakovali ich nepremenené strely, ktoré následne premenili. Napriek tomu chlapci zabojovali, zvládli záver zápasu a nedopustili, aby sa súper bodovo vzdialil a zápas sme bohužiaľ prehrali o 3 body.
V druhom zápase sa chlapci vyvarovali technickým chybám a začali viac dodržiavať taktické pokyny, čomu svedčí aj 37 pokusov z trestných hodov. Po zlepšenom výkone sme zápas dotiahli do predĺženia, v ktorom sme vyhrali o 3 body. Veľkou škodou je naša slabšia úspešnosť v premieňaní trestných hodov v obidvoch zápasoch, ktorá bola 46%.
Chlapcom ďakujem za dosiahnutý výkon. Musíme sa ponaučiť z chýb a pripraviť sa na silnú Žilinu, ktorá nás čaká 24. 02. 2018

Tréner: Miloš Slávik
Asistent: Peter Kaňa