Domáce prehry proti Žiline

BK MŠK Žiar nad Hronom : MBK Victoria Žilina  50:59 (29:27)
Body:  Tončík13, Štefanča11, Kńažko 6, Koppl 6, Galko 4, Barcík 4,Vonkomer 4, Melaga 2
Hrali:  Bielik, Pavol, Považan

BK MŠK Žiar nad Hronom : MBK Victoria Žilina  52:73 (26:35)
Body:  Tončík16, Koppl 7, Vonkomer 6,Štefanča 5, Galko 4, Kňažko 4, Melaga 4, Kvak 2, Pavol 2, Považan 2
Hrali:   Barcík, Bielik, Jozefčák

Mladší žiaci privítali 21.1.2017 súpera so Žiliny. Do prvého zápasu nastúpili chalani veľmi dobre, hrali veľmi koncentrovane ako v obrane tak aj v útoku. Viedli už 12:2 a súper nechápal čo sa na ihrisku deje. Potom nepochopiteľne poľavili a dovolili Žilinčanom vrátiť sa do zápasu. Do polčasu boli naši lepší po všetkých stránkach, ale v druhej polovici prestali brániť a zbytočne strácali lopty, za čo ich súper trestal. V záverečnej štvrtine ich Žilinčania svojou bojovnosťou a chuťou po víťazstve nepustili späť do zápasu a zaslúžene zvíťazil.

Druhý zápas mal už iný priebeh, keď Žiarčania od začiatku ťahali za kratší koniec. Chalani neboli vôbec koncentrovaní a robili kopec nevynútených chýb.Prestali brániť a Žilinčania im dávali ľahké koše. Aj napriek množstvu strát a nepremenených vyložených pokusov spod koša, zápas mohli ešte zvrátiť. Opäť sa však ukázalo, že im chýba prirodzená sebadôvera a chuť po víťazstve.

Našou silnou stránkou v oboch zápasoch bol rýchly útočný basketbal, ktorý sa zlepšuje od zápasu k zápasu. Musíme ešte popracovať na sebadôvere našich chlapcov a utužiť kolektív, aby družstvo mohlo napredovať. Bohužiaľ aj napriek tomu, že sme boli basketbalovejšie družstvo, museli sme skloniť hlavu pred súperovou chuťou po víťazstve.

Tréner: Július Kucej
Asistent :   Ladislav Balogh