Dôležitý je každý jeden bod, ktorý na konci zápasu môže rozhodnúť, tak ako sa to stalo v Lučenci Kadetom

AKAPO Lučenec : BK MŠK Žiar nad Hronom 73:72

V utorok 20. 2. 2024 vycestovali kadeti na zápas do Lučenca. Domáci zápas s týmto súperom skončil pre nás neúspešne prehrou o dva body. Preto cieľom bolo vrátiť súperovi prehru a vybojovať víťazstvo.

Od začiatku zápasu bola hra oboch družstiev vyrovnaná. Raz viedli domáci, raz hostia. Na našej strane však vznikalo znovu veľa zbytočných osobných chýb, ktoré súper trestal premenenými trestnými hodmi. Samozrejme ani súper nehral bez chyby a tiež fauloval našich hráčov niekoľkokrát. My sme však možnosť hádzať trestné hody až žalostne nevyužili. Z 24 pokusov sme premenili iba 8 a už pri tejto bilancii je jasné, prečo sme nakoniec tento zápas nedotiahli do víťazného konca. Žiarčania prehrali o 1 bod, čo na celom zápase mrzí asi najviac.

Bojovnosť a chuť po víťazstve sa chlapcom nedá uprieť, ale ak sa hrá zápas s vyrovnaným súperom je potrestaná každá chyba a dôležitý každý jeden bod, ktorý na konci zápasu môže rozhodnúť tak ako sa to stalo v Lučenci.

Spomínaným zápasom sa ukončilo 14. kolo základnej časti. Z celkového hľadiska si naši kadeti vybojovali v tabuľke 3. miesto za čo si určite zaslúžia pochvalu. Svojimi výkonmi sa tak zaradili medzi štyri najlepšie družstvá na Slovensku.

Ďalšie zápasy budú pokračovať už iba medzi týmito družstvami a v konečnej bilancii sa rozhodne, z ktorého miesta kadeti postúpia na Majstrovstvá Slovenska. Tam o prvé miesto zabojuje osem družstiev zo skupiny GOLD.

Tréner: Miroslav Grznár

Asistent: Karol Tapfer