Dôležité víťazstvo starších žiakov

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK AŠK Slávia Trnava  75:41 (24:11, 38:15, 59:24)
Body: Holic 21b., Ďurica 11b., Šonkol a Sirotný po 10b., Balogh a Dekýš po 7b., Žemla 4b. (12 doskov),  Tončík 3b., Ziman 2b.
Hrali: Herich (3 doskoky), Kosmel M.(7 doskokov), Galko (3 doskoky)

Naši starší žiaci nastúpili v nedeľu 04. 02. 2018 na svoj ďalší súťažný zápas na domácej palubovke proti súperovi z Trnavy. Na našom domácom ihrisku sme súperovi chceli odplatiť nešťastnú prehru z jeho ihriska, kde sme prehrali o 6 bodov. Už od úvodných minút sa nám podarilo zápas chytiť do vlastných rúk a pozornou obranou a doskakovaním neúspešných súperových striel,  sa nám darilo prechádzať do rýchlych protiútokov a pomaličky zvyšovať náš náskok, ktorý sa už v polovici zápasu vyšplhal na 23 bodov. Druhá polovica zápasu sa niesla v podobnom duchu ako prvá časť a nakoniec si naši chlapci vďaka svojej bojovnosti, odhodlaniu a väčšej túžbe po víťazstve dokázali zaslúžene odniesť cenné víťazstvo so súperom, ktorý má rovnako ako my postupové ambície do ďalšej fázy.

Najbližšie sa naši chlapci predstavia opäť na domácej palubovke, kde v nedeľu 11. 02. 2018 privítajú súpera z BSC Bratislava.

Tréner: Marek Marko
Asistent: Jozef Oravec