Dôležité víťazstvo mladších mini v Prievidzi

MBA Prievidza – MŠK BK Žiar nad Hronom 28:37 (10:12, 12:8, 4:4, 2:13)
Body: Horváth Filip 10, Herich Adam 10, Valent Matej 7, Juhász Bruno 6, Jakub Chrobák 2, Ďurčov Ján 2.
Hrali: Huraj Max , Dekýš Adrián, Huraj Alex , Tapfer Jakub, Roško Roderik.

Mladší minižiaci MŠK BK Žiar nad Hronom v stredu 21. marca vycestovali na dohrávaný zápas do Prievidze. Do zápasu sme nevstúpili veľmi dobre a celý čas sme sa trápili. Kombinácia „hoď a bež“ jednoducho fungovala a množstvom stratených lôpt a nepremenených šancí spod koša, sme dovolili súperovi 35 minút v zápase vyhrávať o 2-4 body. V posledných 5 minútach sme zlepšili efektivitu v obrane. Chlapci dodržiavali taktické pokyny a súpera sme tlačili k ťažkým strelám, ktoré sme si dokázali postrážiť dobrým obranným doskokom. Následne sme prechádzali do rýchleho protiútoku, ktorý, ak sa nám nepodarilo zakončiť košom, sme využili šance po útočnom doskoku na dorazenie. Chlapcom môžem pogratulovať, pretože v ťažkom zápase ukázali tímovú prácu a len v práci v tíme môžeme posunúť naše výkony. Počas veľkonočných sviatkov sa naše družstvo zúčastní medzinárodného turnaja v Ostrave, kde odohráme zápasy proti súperom z Čiech, Maďarska, Litvy a Slovinska.

Tréner: Tomáš Fábry
Asistent: Juraj Horváth