Dobrý výkon juniorov na víťazstvo nestačil

Sobota 7.12.2019 a nedeľa 8.12.2019 , Celoslovenská liga juniorov

IMC Slovakia Považská Bystrica– MŠK BK Žiar nad Hronom    78 : 70     (40:35)

Body: Novák Marek 20, Kucej Hugo 11, Grochal Marek 11 (3 trojky), Kiraly Pavel 10, Golebiowski Matej 7 (1 trojka), Švec Jakub 5, Babiak Jakub 3, Truben Richard 3 (1 trojka)

MBK Victoria Žilina  – MŠK BK Žiar nad Hronom    73 : 65     (51:50)

Body: Truben Richard 18 (3 trojky), Babiak Jakub 18 (2 trojky), Kiraly Pavel 11 (1 trojka), Švec Jakub 7, Novák Marek 6, Grochal Marek 5 (1 trojka)

Dobrý výkon v Považskej Bystrici juniorov na víťazstvo nestačil. Od začiatku zápasu sme hrali dobrý zápas. Aktívnou obranou sme získali niekoľko lôpt. Škoda že v útoku sme nedali hlavne strely z pod koša. Tam nám chýbalo viac dôrazu pri zakončovaní. V závere zápasu sme sa aktívnym pressingom dotiahli na súpera na rozdiel piatich bodov ale na viac sme už nemali síl a tak domáci strelec zo záverečným klaksónom upravili stav na osem bodový konečný rozdiel. Po tomto zápase však musím chlapcov pochváliť za bojovný a koncentrovaný výkon.

V nedeľu sme začiatku domácich zaskočili zónovou obranou, ktorá im robila problémy. My sme mali výborný obranný doskok. Dokázali sme dať niekoľko rýchlych košov a padli nám aj trojkové pokusy a tak sme so silným súperom dokázali držať krok počas celého zápasu. Dokonca sme väčšiu časť zápasu vyhrávali. Veľká škoda poslednej minúty, ktorú sme nezvládli a prehrali ju 10:2 a tým aj zápas o 8 bodov. Škoda toho, lebo za výkon predvedený v zápase sme si zaslúžili víťazstvo.

Tréner: Karol Kučera

Asistent: Tomáš Fábry