Dňa 17.3.2024 odohrali naši žiaci ďalší turnaj, tentokrát na domácej palubovke

V prvom zápase nastúpili proti súperovi z Pezinka. Zápas bol na začiatku dosť vyrovnaný, nakoľko sa hra často kvôli faulom prerušovala. Postupne sa však naši dostali do tempa a vypracovali si dostatočný náskok, ktorý kontrolovali počas zápasu. V druhom polčase sa síce dostali do streleckého útlmu, ale rýchlou hrou a dôslednou obranou súpera unavili. Aj keď sa súper snažil, na zvrat mu už nezostali sily a Žiarčania nakoniec s prehľadom zvíťazili.

BK MŠK Žiar nad Hronom – BK PEZINOK 68:63 Body: Galko 23, Hlaváč 21, Bobok 15, Hrmo 3, Kúšik 3, Kukučka 2, Michalov 1.

Hneď po 20. minútach nastúpili proti Trnave. Zápas bol na začiatku vyrovnaný, ale po množstve nepresností v zakončení a zlou obranou naši dovolili súperovi vytvoriť si 20-bodový náskok. Strelecká smola našich a slabučká obrana pokračovala aj v ďalšom priebehu zápasu. Začali im postupne dochádzať sily, čo fyzicky dobre disponovanému súperovi vyhovovalo. Aj napriek tomu, že naši nakoniec prehrali o 24 bodov, dovolím si povedať že boli basketbalovejším družstvom.

BK MŠK Žiar nad Hronom – BK SLÁVIA TRNAVA 56:80 Body : Michalov 22, Bobok 11, Galko 11, Hrmo 5, Kukučka 5, Hlaváč 2.

Tréner: Július Kucej