Bratislavské turné

MŠK Iskra Petržalka – MŠK BK Žiar nad Hronom 98 : 83 (22:22, 27:25, 27:11, 22:25)
Body: Minárik Maroš 31b., Rozim Róbert 18b., Vrtík Maroš 16b., Skladan Štefan 6b., Nemčok Tomáš 6b., Fábry Martin 2b.,  Fábry Tomáš 2b., Košťál Matej 2b.,
Hrali: Kaňa Peter, Tkáč Lukáš

„V sobotnom zápase sme začali koncentrovane a držali sme so súperom krok celý prvý polčas. Zápas bol veľmi útočný, padlo veľa bodov. Určite sa to muselo páčiť prítomným divákom.  Každú našu chybu v obrane súper nekompromisne trestal. V tretej štvrtine sa k tomu pridali nepremenené naše strelecké pokusy a urobili sme niekoľko strát v krátkom slede, čo malo za následok odskočenie súpera na rozdiel 15 bodov.
V ďalšom priebehu zápasu sme už nedokázali tento náskok skorigovať a zápas sme dohrali vo vyrovnanej partii. Bohužiaľ víťazstvo sme už nedosiali. Dnes sme podali dobrý výkon hlavne v útoku, čoho výsledkom je strelených 83 bodov na palubovke silného súpera“, zhodnotil zápas tréner Karol Kučera.

Tréner: Karol Kučera
Asistent: Martin Šály

Nedeľa 1.5.2016

VŠEM vs Karlovka Bratislava B – MŠK BK Žiar nad Hronom 80 : 58 (28:17, 24:12, 17:12, 11:17)
Body: Rozim Róbert 15b., Minárik Maroš 13b.,  Nemčok Tomáš 9b., Fábry Martin 8b., Vrtík Maroš 4b., Tkáč Lukáš 4b., Fábry Tomáš 3b., Kaňa Peter 2b.,
Hrali: Skladan Štefan, Košťál Matej

„V úvode zápasu sme držali so súperom v prvej štrtine krok. Veľká škoda 3-4 stratených lôpt na konci štvrtiny, kde si súper vytvoril 12 bodový náskok. Začiatok 2. štvrtiny bol opäť vyrovnaný. Získali sme našou agresívnou obranou pár lôpt, z ktorých sme bodovali. Škoda, že sme nevyužili viaceré presilové situácie.Druhý polčas sa hral agresívny zápas na oboch stranách. Súper bol úspešnejší v zakončovaní a hlavne svojou rýchlo hrou dávali ľahké koše ako aj úspešnými trojkovými pokusmi. My sme sa však nezdali a v 4. štvrtine sme držali súpera bez bodovania niekoľko minút. Vďaka tomu sme stiahli náskok súpera na prijateľných záverečných 22 bodov.

Boli to naše posledné zápasy v sezóne 2015/2016. Chlapci si z chuti zahrali a priestor na palubovke dostal každý z družstva. Ďakujem hráčom za celoročnú snahu, bojovnosť a vytrvalosť, či už v tréningovom procese ako aj v zápasovom nasedení. Máme za sebou úspešnú a ťažkú sezónu. Prajem hráčom pekné leto a teším sa na novú sezónu. Verím, že úspechy žiarskeho mužského basketbalu budú pokračovať v nastúpenom trende”, zhodnotil na záver sezóny tréner Karol Kučera