Basketbalisti U23 Patrioti BK MŠK Žiar nad Hronom sú majstrami Slovenska !

V dňoch 18.-19. mája 2024 sa v žiarskej ZUS aréne odohral turnaj Final 3 v basketbale mužov kategórie U23.

Žiarski basketbalisti si vybojovali na domácej palubovke zlato, keď v sobotu v semifinále porazili družstvo z Trenčína a v nedeľu vo finále zvíťazili nad minuloročným majstrom zo Svitu.

Sobota – semifinále: BK MŠK Žiar-Patrioti Žiar nad Hronom U23 – BK AS Trenčín U23 127 : 63 (58:36)Bodovali: Horváth Samuel 23, Valent Matej 15, Solčanský Samuel 13, Ondrík Oliver 13, Kňažko Adrián 12, Kaša Alex 10, Kulčár Lukáš 10, Chaban Daniel 10, Krajčovič Alex 9, Yakushev Yehor 9, Truben David 2, Juhász Bruno 1

Žiarski basketbalisti začali zápas ako zvyčajne rýchlo dynamicky a aktívne. Súpera z Trenčína napádali po celom ihrisku a predčili ho vo všetkých herných činnostiach, tak v obrane ako aj v útoku. Domáci predviedli atraktívny basketbal s množstvom skvelých akcií začo si mnohokrát vyslúžili od divákov zaslúžený aplauz. Postupne sa dostali na palubovku všetci hráči a po výbornom výkone doviedli zápas k vysokému víťazstvu a vytúženému nedeľnému finále. Hráčom zápasu bol vyhodnotený Yehor Yakushev.

Nedeľa – finále: BK MŠK Žiar-Patrioti Žiar nad Hronom U23 – BKM Iskra Svit U23 95 : 59 (49:31)Bodovali: Horváth Samuel 13, Pažický Patrik 12, Kaša Alex 12, Solčanský Samuel 11, Valent Matej 10, Krajčovič Alex 10, Ondrík Oliver 8, Kňažko Adrián 6, Chaban Daniel 6, Kulčár Lukáš 4, Yakushev Yehor 3, Juhász Bruno

V nedeľnom finále si Žiarčania zmerali sily s víťazom posledných dvoch ročníkov, Svitom. Domáci otvorili zápas opäť vo vysokom tempe. Už v piatej minúte zápasu za stavu 17:4 pre domácich bol tréner hostí donútený vybrať si timeout. Aj napriek výškovej prevahe Svitu pod košom, kde disponoval dvoma hráčmi 210cm a 206cm plus skúsenosťami z extraligy, chlapci potenciál Svitu eliminovali výbornou kolektívnou obranou celého družstva. Polčas vyhrali o 18 bodov.V druhom polčase si udržali vysoké tempo s množstvom rýchlych protiútokov a tak definitívne zlomili odpor súpera. Tréner dal priestor na ihrisku opäť všetkým hráčom družstva, keď potešili výkonom kadeti Juhász a Valent.Hráčom zápasu bol vyhodnotený junior Alex Kaša.

Do All stars turnaja boli za Žiar vybraní Solčanský, Ondrík, Valent. MVP hráč turnaja sa stal Samo Horváth. Víťazstvo v turnaji a Majstra Slovenska U23 si chalani po predvedenom výkone zaslúžili plným právom. Zlato mužov U23 a striebro juniorov U19 z minulého týždňa je veľký úspech a reprezentácia BK MŠK Žiar nad Hronom na Slovensku.Vylepšiť to môžu ešte kadeti U17, ktorí tiež postúpili na majstrovstvá Slovenska. Ich prvý zápas na M-SR v Bratislave začína v piatok 24.5. o 12.00 hod.v hale na Pasienkoch, kde sa stretnú s družstvom BSC Bratislava o postup do semifinále. Trénerom a hráčom prajeme úspešné účinkovanie na turnaji.