Až v treťom vystúpení našich st. mini žiakov sa dá hovoriť, že sme ako tak boli v plnej sile

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBA Prievidza 29:44 (4:10, 6:16, 9:12, 10:6)

Body: Inštitoris 15, Krnáč 10, Chrobák 2 , Hanzel 2, Hrali: Valent, Čamaj , Šándor ,Bučko, Dolinský, Kohút, Okoyeocha, Žilka

MŠK BK Žiar nad Hronom – BC Komárno – MS 39:49 (11:12,12:14, 14:9, 2:14)

Body: Inštitoris 12, Krnáč 12, Chrobák 10 , Valent 3, Hanzel 2, Hrali: Čamaj , Šándor ,Bučko, Dolinský, Kohút, Okoyeocha, Žilka

Až v treťom vystúpení našich st. mini žiakov sa dá hovoriť, že sme ako tak boli v plnej sile a nechýbal nám nikto z nosných hráčov, avšak to by na druhej strane nehomol stáť Majster SR z minulej sezóny Prievidza. Zápas začal bojovne od samého začiatku až do posledného hvizdu rozhodcu. Chlapci v obrane bojovali čo im sily stačili, avšak na druhej strane sme sa veľmi ťažko presadzovali. Súper si vytvoril rozhodujúci náskok už v prvej polovici zápasu ale naši zverenci sa nevzdali a druhý polčas sme dokázali zvíťaziť o jeden bod. Druhý zápas so súperom z Komárna mal podobne bojovný priebeh až do tretej štvrtiny kedy sme viedli 37:35. Posledná štvrtina náš šťastena opustila, a rozhodujúce nájazdy na kôš sme nedokázali premeniť. Súper aj nepozornosťou mladého arbitra zakončil 4 protiútoky po jasných krokoch a o zápase bolo rozhodnuté. Veľká škoda, nakoľko tohto súpera sme mali na našej palubovke poraziť.

Chlapcov aj napriek dvom prehrám treba pochváliť za predvedenú hru.

Tréner: Ján Valent