AJ NAPRIEK PREHRE DOBRÝ VÝKON A POSTUP DO PRVEJ OSMIČKY

MBK Lučenec – MŠK BK Žiar nad Hronom 83 : 62 (29:18, 18:17, 10:15, 16:12)
Body: Jaroslav Praženica 18b., Robert Rozim 12b. (2 trojky), Jakub Kádaši 8b. (2 trojky), Martin Matejčík 7b., Tomáš Fábry 6b., Maroš Minárik 5b., Vadimír Kašša 3b. (1 trojka), Matej Košťál 2b., Maroš Vrtík 1b.
Hrali: Peter Kaňa

V Lučenci sme začali zle hlavne v obrane. V prvej štvrtine skúsený hráči Lučenca boli takmer 100% v streľbe  a my sme sa trápili v obrane 1 na 1. Potom sme však zlepšili obrannú činnosť a zrýchlili sme našu hru, čo nám prinieslo zníženie do polčasu na prijateľných 10 bodov. Druhý polčas sme začali výborne. Dvomi získanými loptami sme sa dotiahli na 6 bodov a potom sme až do 35 min hrali so súperom, ktorý má ambíciu postúpiť do extraligy, vyrovnanú partiu. Záver rozhodla väčšia skúsenosť súperových hráčov, keď oni dali ťažké strely cez ruku obrancu a my sme sa strelecky začali trápiť. Myslím si však, že chlapci dnes podali dobrý výkon zo silným súperom, za ktorý sa nemusíme hanbiť a len takéto ťažké zápasy nás môžu posúvať dopredu.

Na záver by som chcel všetkým popriať pekné prežitie vianočných a novoročných sviatkov. V novom roku 2016 veľa zdravia a šťastia.

A všetkých vás pozývam na zápasy mužov v novom roku, budú zaujímavé, no predovšetkým ťažké po tom, čo si chlapci svojimi výkonmi vybojovali účasť v prvej osmičke. Tešíme sa všetci na vašu návštevu, povzbudzovanie a dobrý basketbal.

Tréner: Karol Kučera