22. ročník Streetballu

  1. ročník STREETBALLU

 

Organizátorom Žiarskeho streetballu sa druhýkrát stal Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom. Ako už býva v poslednom období zvykom, aj  22. ročník tohto prestížneho podujatia, sa uskutočnil v iných priestoroch ako to bývalo pravidlom, a to na II. základnej škole.

Novovybudované dve vonkajšie ihriská a telocvičňa na II. základnej škole nám vytvorili fantastické podmienky na organizáciu takéhoto podujatia. Veríme, že táto tradičná športová akcia, ktorá je každoročne zapísaná aj v kalendári športových udalostí roka, si takto našla do budúcnosti svoje nové pôsobisko.

Po slávnostnom otvorení turnaja prezidentom klubu a spoločnom fotografovaní sa, začali súboje vo všetkých kategóriách. Následne sa slova ujal „staronový“ speaker nášho klubu Martin Šály, ktorý s mikrofónom v ruke komentoval všetky zápasy ako to len bolo možné. Svojim slovom a odborným komentárom prinášal priebežné výsledky počas celého dňa, naprieč celým podujatím. Ba dokonca sa mu podarila jedna nevšedná vec, a to mexická vlna v telocvični na II. ZŠ. Aj napriek tomu, že sa jedná o stavbu starú niekoľko desaťročí, mexickú vlnu zažila prvý krát.

Spolu bolo prihlásených 22 družstiev, väčšinou z nášho klubu, ale pozvanie prijali aj dve mládežnícke družstvá zo Žiliny a jedno tradičné dievčenské družstvo z Banskej Bystrice. Súboje priniesli mnohé zaujímavé výsledky, nakoľko skladba družstiev bola proporcionálne rozdelená tým spôsobom, že sa namixovali skoro rovnako „silné“ družstvá.

Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom ako aj jeho funkcionári, tréneri a rodičia jeho hráčov, sa opätovne zmocnili  úlohy organizátora všetkou svojou energiou. Všetkým treba za ich snahu a nezištnú pomoc pekne poďakovať. Poďakovať treba aj mestu Žiar nad Hronom, terase Gól, ktorí sa finančne na organizácii turnaja spolupodieľali. Veľká vďaka patrí aj riaditeľke II. základnej školy, pani Baranovej, ktorá nám v našom „domovskom stánku“ vytvorila podmienky na organizáciu tejto akcie a veríme, že ďalší ročník bude ešte úspešnejší ako bol tento.

Výsledky turnaja:
Kategória MINI: 1. Roškovci, 2. Beatles, 3. Lutila
Kategória ŽIACI: 1. Zubári, 2. Disney Land, 3. Bystrické Pumy
Kategória KADETI: 1. Greguš team, 2. Majstri Svetla, 3. Švejovci
Kategória OLD & YOUNG: 1. THE MAGICS,  2. CPP, 3. BIG MASTERS
Najlepší strelec trestných hodov: Marek Grochal
Najlepší strelec trojok: Adam Lehotský

Mgr. Ján Valent
Prezident MŠK BK