2. ročník Zimného halového streetballu 2016

plagat_vianocny_turnaj

CIEĽ:
V  športovom kalendári basketbalového klubu na rok 2016 sme naplánovali po letnom outdoorovom streetbale aj zimný vianočný indoorový basketbalový turnaj pre dospelých neregistrovaných basketbalistov. Základná myšlienka je dotiahnuť do športovej haly čo najviac súčasných, ale aj bývalých basketbalových hráčov Žiaru a fanúšikov práve vo sviatkovom období, keď veľa ľudí trávi sviatky doma. Ide predovšetkým o zábavu, športové vyžitie a príjemné stretnutia žiarskych basketbalistov všetkých generácii.

Prihlásenie:
Prihlásiť sa môže každý, bez obmedzenia pohlavia, či veku.  Každé mužstvo si vyberie jedného zástupcu, pre komunikáciu s organizátormi. Prihlásiť sa dá telefonicky na č. 0915 815 797, alebo e-mailom na marekmarko67@mail.com.  Následne bude na mail tímu odoslaná prihláška na turnaj. Prihlášku treba vyplniť a odovzdať na miesto určenia, po telefonickom dohovore.

Prihlášku je možné stiahnuť po kliknuti na tento ODKAZ alebo aj na Facebookovej stránke MSK BK

Prihláška je platná po vyplnení a zaplatení vstupného poplatku.

 

Družstvá: 
Každý tím sa skladá z minimálne troch hráčov, pričom možno mať ďalších dvoch pripravených na striedanie. Tím teda tvorí 3-5 hráčov. Každý tím je povinný si pred začiatkom turnaja zvoliť kapitána, ktorý bude mať za úlohu komunikáciu s organizátormi, rozhodcami a kapitánmi druhých tímov.

Organizácia:
Do turnaja sa môže prihlásiť maximálne 12 družstiev (aj zmiešaných) a to do 21.12.2016. Začiatok turnaja je naplánovaný na 30.12.2016 o 9:00 v ZUS Aréne v Žiari nad Hronom. V deň konania turnaja sa po prezentácii uskutoční žrebovanie družstiev a následne sa tie rozdelia do skupín. (ďalej viď. hrací systém). Bližšie informácie o turnaji, ako aj o prihlásených tímoch bude možné sledovať na https://www.facebook.com/basketziar.sk  alebo zasielaním e-mailov na požiadanie. Informácie budú pravidelne a včas aktualizované.

Povinnosti organizátorov:
Organizátori sa zaväzujú zabezpečiť všetko potrebné k bezproblémovému fungovaniu turnaja, od zabezpečenia hracích priestorov, hracích pomôcok, rozhodcov, ďalej poskytnúť sociálne zariadenia pre hráčov, rozhodcov a organizátorov. Organizátor má povinnosť informovať družstvá o výsledkoch a prehľadne poskytovať informácie o aktuálnom statuse tímov.

Pre hráčov je zabezpečený aj pitný režim vo forme minerálnych vôd (kartón 6ks/ tým) a občerstvenie vo forme chlebíčkov, alebo bagiet.

 

Organizátor nezodpovedá za bezpečnosť osobných vecí!!!

Účastníci turnaja hrajú na vlastné nebezpečenstvo!!!

 

Hrací systém:
Hrá sa v dvoch skupinách, pričom rozdelenie tímov do skupín A až B, sa uskutoční žrebovaním a to v deň turnaja. Pri žrebovaní je povinná účasť kapitánov družstiev. Hrá sa systémom každý s každým v skupine, pričom o poradí rozhoduje počet bodov. Pri rovnakom počte bodov rozhoduje vzájomný zápas. V prípade nerozhodnosti vzájomných zápasov rozhoduje vyšší počet strelených bodov. V prípade nerozhodnosti aj tohto bodu, uskutoční sa skrátený zápas do 11 bodov. O dobojovaní v základnej skupine sa určia 2 postupujúce tými s najvyšším skóre v skupine. Následne sa bude hrať play off formou A1vs.B2, A2vs.B1 a následné finále a boje o tretie miesto. Pre prvé tri družstvá sú pripravené ceny, musia byť teda určené prvé tri miesta. V prípade, že sa prihlási menej ako 7 tímov (vrátane), budeme hrať systémom každý s každým.

Pravidlá hry:
Hrá sa podľa platných pravidiel FIBA. Hrací čas je 1×12 min. hrubého času, alebo kým jeden tým nedosiahne 11 bodov (rozdiel vo víťaznom skóre však musí byť min. o 2 body).  Zápas začína žrebovaním o loptu a následným „checkom“.
Kôš z pola platí za 1 bod, spoza trojkového oblúka za 2body. Pri obrannom zisku lopty týmu musí lopta vyjsť za trojkový oblúk, až potom je možné začať útočnú akciu. Pri útočnom faule, alebo pri faule mimo streľby sa lopta do hry vhadzuje „checkom“. Pri faule pri streľbe z pola faulovaný hádže 1 trestný hod za 1 bod. Pri faule pri streľbe spoza trojkového oblúka, hádže faulovaný 2 trestné hody (každý za 1bod). Pri nepremenenom hode sa lopta doskakuje a pokračuje sa v hre.

Fauly rovnako ako dodržiavanie pravidiel zabezpečuje rozhodca.

Pri nešportovom správaní hráča, alebo nešportovom faule hráča dostane ten hráč napomenutie. Dve napomenutia toho istého hráča v jednom zápase znamená diskvalifikáciu hráča do konca turnaja a stratu lopty.
Každé mužstvo si môže počas zápasu vybrať jeden 60 sek. oddychový čas, ten však nesmie začať po uplynutí 9-tich hracích minút.
Striedať hráčov je možné len počas prerušenia hry.

 

V Žiari nad Hronom, dňa 15.11.2016
Ing. Ivan Danko
Prezident BK MŠK Žiar nad Hronom