Žiarčania na medzinárodnom turnaji

Žiarsky žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom sa v dňoch 11. a 13. 09. 2015 zúčastnili medzinárodného basketbalového turnaja OSTRAVA CUP 2015. Počas troch dní odohrali Žiarčania päť zápasov proti hráčom z Českej republiky, Poľska a Slovenska. V piatok odohrali dva zápasy, v ktorých najprv podľahli Interu Bratislava vo vyrovnanom zápase, ktorý sa rozhodoval v poslednej minúte o 3 body. Vo večernom zápase bez problémov porazili „chlapov“ z BK Berouna 28 : 57, ktorí predčili našich chlapcov len výškou a váhou. Zohratosť ako aj individuálna práca s loptou bola kľúčom k úspechu v tomto zápase. V sobotu Žiarčania nastúpili proti domácemu BK Torola Snakes Ostrava. Bol to zápas, ktorý už naši chlapci dlho potrebovali. Od začiatku zápasu sa obidve družstvá prezentovali skvelou obranou o čom svedčí aj konečný stav. Neustálym tlakom na loptu hneď po vyhodení nepúšťali súpera do rýchlych brejkov a tým mu znemožnili rýchlo a hlavne ľahko skórovať. Dve minúty pred koncom Žiar vyhrával o 11 bodov. Dovtedy koncentrovaný team, ktorý plnil všetky pokyny trénera ako aj asistenta skolaboval. Nepomohli ani dva oddychové časy a ďalšie prerušenie hry, v ktorých hráči dostali presné inštrukcie čo majú hrať, ako sa postaviť, kde prihrať, atď.. Nakoľko nedodržali ani jeden pokyn a súper v posledných sekundách premenil dva trestné hody, Žiar prehral vyhratý zápas o jeden bod 33 : 32. Táto nepodarená koncovka a prehra naštartovala chlapcov k skvelým výkonom v ďalších zápasoch. Hneď v ďalšom zápase porazili ako jediný celkového víťaza Prostějov 55 : 33. V nedeľu v poslednom zápase pokračovali vo víťaznej šnúre a zdolali húževnaté a strelecky veľmi dobre disponované družstvo Mosik Cieszyn (PL) 55 : 44. Žiarčania nakoniec obsadili tretie miesto a domov si priviezli bronzové medaile. Až na dve minúty dokázali všetci počas celého turnaja plniť pokyny od svojich trénerov a odovzdať na ihrisku doslova všetko, za čo im patrí veľká vďaka.