Starší žiaci získavali body vonku

Starší žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom v sobotu na palubovke súpera AC LB 04 Spišská Nová Ves zvíťazili 73:63. Naši chlapci si už v tretej perióde dokázali vypracovať náskok 20 bodov, no súper ešte dokázal v poslednej perióde stiahnuť na 3 body. V závere zápasu však naši chlapci dokázali víťazstvo po dobrom výkone strhnúť na svoju stranu.

V nedeľu sme nastúpili proti Abovia 96 Košice. Na ich palubovke sme im podľahli vysoko 72:46. Prvú časť sme si našou rýchlou hrou dokázali vybudovať náskok, ktorý sa však už koncom polčasu upravil v prospech súpera o 4 body. Veľké problémy našej obrane tvoril hlavne jeden hráč, ktorého sme nedokázali odstaviť od lopty a aj svoje nepremenené lopty si dokázal niekoľko krát sam do skočiť. Druhý polčas už bol v dominancii súpera, keď si naši chlapci prestali plniť svoje povinnosti v obrane, úplne prestali rešpektovať pokyny trénera a opäť ten istý hráč dokázal rozhodovať zápas.