Starší minižiaci víťazmi turnaja v Bratislave

Basketbalisti Žiaru nad Hronom v kategórií starší mini sa v dňoch 13. – 14. januára zúčastnili turnaja v Bratislave, ktorý bol malou generálkou na záverečný turnaj Majstrovstiev Slovenska. Turnaja sa okrem našich chlapcov zúčastnilo domáce družstvo BK Inter Bratislava a družstvo našich českých susedov BK Opava. Počas turnaja odohrali družstvá zápasy každý s každým.
Žiarčania nastúpili hneď v úvodnom zápase proti svojmu veľkému rivalovi a ašpirantovi na titul Majstra Slovenska v tejto kategórií, BK Inter Bratislava. Od úvodu zápasu bolo jasné, že si oba tímy nič na palubovke nedarujú a tomu odpovedalo aj tempo zápasu. Hráči oboch mužstiev hrali rýchlu hru, tvrdú obranu a predvádzali veľmi pekný kolektívny basketbal. V prvej štvrtine sa našim chlapcom podarilo vytvoriť si dvojciferný náskok. Druhá štvrtina bola zase v réžii domácich a tak sme do polčasu šli už len s miernym náskokom. Druhý polčas bol veľmi vyrovnaný, družstvá sa striedali vo vedení. Kvalita zápasu bola na vysokej úrovni a zápas vyústil až do predĺženia. To zvládli lepšie naši mladí basketbalisti a v dôležitom prvom zápase sme porazili domáce družstvo 52:50 po predĺžení.
Po krátkej prestávke nastúpili Žiarčania proti družstvu BK Opava. Hráči z Česka  boli výborne pripravení hlavne po fyzickej stránke a my sme len s veľkou námahou dokázali eliminovať ich útočné kombinácie. Chybami v obrane a množstvom stratených lôpt sme dopustili opäť nervózny a veľmi vyrovnaný zápas. Nakoniec rozhodol fakt, že Žiarčania mali ťažký zápas v nohách a súper nastúpil čerstvý. Naši hráči nakoniec podľahli súperovi 40:48.
V nedeľu nás čakali rovnakí súperi, len v opačnom poradí. Keďže sa mužstvá z predošlých zápasov už poznali, všetko nasvedčovalo, že priebeh oboch zápasov bude podobný ako v predošlom dni. Namotivovaní Žiarčania vedeli, že ich čaká behavé české družstvo. Tentokrát však poctivou obranou a zodpovednou hrou v útoku, si dokázali vypracovať náskok, ktorý postupne udržiavali počas celého zápasu. Súper sa pokúsil zdramatizovať a pritlačil na našich hráčov v obrane. Tí sa vyvarovali stratám lôpt a tak sme sa nakoniec tešili z víťazstva 43:37.
Na posledný zápas sme nastúpili opäť proti chlapcom z BK Inter Bratislava, ktorí nám chceli vrátiť prehru z predošlého zápasu. Žiarčania však začali vynikajúco a podarilo sa nám vypracovať počas zápasu až 17-bodový náskok. Potom však prišli na rad chvíle Interu. Rýchlou hrou, ktorou prekonávali našich chlapcov pri prechode z útoku do obrany a našou streleckou nemohúcnosťou sa zápas opäť stal vyrovnaným 42:42. Súper mal po našej nerozvážnej strele posledných 20 sekúnd na útok. Chlapci z Bratislavy vytvorili peknú akciu, avšak z vyloženej pozície nepremenili, Žiarčania doskočili loptu a Jakub Barcík rozhodol strelou v poslednej sekunde o našom víťazstve 44:42.
S jednou prehrou sme sa tak stali víťazmi turnaja a môžeme byť so svojou hrou spokojní. Turnaj ukázal naše silné aj slabé stránky, na ktorých musíme popracovať a odstrániť do ďalších zápasov. Všetci chlapci si z chuti zahrali a podali veľmi pekný kolektívny výkon vo všetkých zápasoch. Chlapcom gratulujeme k úspechu a prajeme veľa šťastia do ďalších zápasov. Ten najbližší odohráme v piatok 19. 01. 2018 o 16:00 na II. ZŠ proti družstvu z Považskej Bystrice, na ktorý vás srdečne pozývame.