Sobota, 5.2.2022, súťaž Žiaci U14, skupina Stred

AKAPO Lučenec : BK MŠK Žiar nad Hronom 64:52 (14:8, 27:23, 43:41)
Body: Barniak 24, Tapfer 8, Mališ 6, Huraj A. 5, Huraj M. 4, Ďurian 2, Roško 2, Dekýš 1
Hrali: Golebiowski, Oťapka, Plencner

Žiaci utrpeli v súťaži svoju druhú prehru. Zápas sa vyvíjal ako cez kopirák v porovnaní s domácou prehrou s Banskou Bystricou. Do zápasu sme vstúpili dôrazne, agresívne sme sa tlačili do koša, na svojej polovici sme súperovi nič nedovolili. Opätovne však po prvom prestriedaní hráčov základnej zostavy sme absolútne nepochopiteľne vo svojom výkone poľavili a posadili domácich hráčov Lučenca na koňa. Z nášho vedenia 0:8 bolo 16bodovou šnúrou domácich rýchlo 16:8. Chalani trestuhodne odstupovali od svojich hráčov, nechávali im v útoku priveľa priestoru a zbytočne po ich vnikoch faulovali. Už v prvej štvrtine sa vyfauloval Roško a na začiatku poslednej štvrtiny aj kapitán Barniak. Nesústredení sme neboli len v obrane. V útoku sme si nezmyselne vymieňali nepresné a nedôrazné prihrávky s obrovskými oblúkmi. Tie končili väčšinou v rukách súpera a len tak tak nie srdcovým kolapsom mňa alebo môjho asistenta. Hrali sme chaoticky, zbytočne veľa sme driblovali. Nevedeli sme sa natlačiť bližšie ku košu, všetky naše strelecké pokusy boli len platonické, akoby sme ten kôš ani dať nechceli. Na ihrisku sme pôsobili nesústredene, odovzdane, nedokázali sme odohrať ani len jasne stanovenú a dohodnutú akciu bezprostredne po timeoute. Nepomáhali striedania, dôrazné oddychové časy. Chlapci podali proti zdravotne oklieštenému a zdecimovanému súperovi veľmi zlý výkon. Aj keď sme boli na tom Žiarčania fyzicky a výškovo oveľa lepšie, za svoju bojovnosť a výkon si domáci víťazstvo plne zaslúžili. Chlapci si budú musieť v tréningovom procese a v mentálnej príprave na zápas dávať oveľa vyššie méty. A začať na sebe zodpovedne, poctivo a tvrdšie pracovať.

Tréner: Norbert Nagy
Asistent: Karol Tapfer