V sobotu odohrali starší žiaci prvý z dvoch barážových zápasov proti Karlovke

V sobotu 29. 4. 2023 odohrali starší žiaci prvý z dvoch barážových zápasov proti Karlovke. Na zápas sa cestovalo do Bratislavy, čo bola značná výhoda pre súpera. Do zápasu sme vstúpili veľmi nesústredení a robili sme veľa chýb. Svedčí o tom aj štatistika z prvej štvrtiny, z 24 streleckých pokusov sme premenili iba 4, z jedenástich trestných hodov sme dali iba tri body. 13x sme stratili loptu v útoku zlými prihrávkami. Aj napriek toľkým chybám sme prvú štvrtinu prehrali iba o 5 bodov.
Druhú a tretiu štvrtinu sme celý čas naháňali súpera a snažili sme sa vyrovnať. To sa nám nakoniec podarilo v štvrtej štvrtine a chvíľu sme aj o pár bodov viedli. Súper mal však z trojbodovej vzdialenosti väčšie šťastie a dobehol nás veľmi rýchlo. Potom sa vedenie preklápalo raz na jednu raz na druhú stranu. 53 sekúnd pred koncom zápasu viedla Karlovka 71:70. Zbytočné chyby a fauly na našej strane pomohli súperovi pridať ešte 6 bodov a zápas skončil prehrou 77:70.

MBK Karlovka Bratislava : BK MŠK Žiar nad Hronom 77:70

Bodovali a hrali: Roško 20b, Barniak 18b, Ďurian 15b (1 trojka), Tapfer 6b (1 trojka), Mališ 5b, Golebiowski 4b, Oťapka 2b, Plencner, Polák, Barcík, Kvačkaj.

Tréner: Karol Tapfer