Starší žiaci na medzinárodnom turnaji CEYBL v Trnave

Starší žiaci vstúpili do medzinárodného turnaju CEYBL v Trnave víťazne. V prvom zápase porazili družstvo zo Slovenska Sláviu Trnava.

Najlepším hráčom zápasu sa stal Roderik Roško.

SLÁVIA TRNAVA : BK MŠK ŽIAR NAD HRONOM 45:83

Bodovali a hrali: Roško 32, Barniak 16, Tapfer 9 (1 trojka), Ďurian 8, Huraj M. 8, Mališ 4, Golebiowski 2, Oťapka 2, Plencner 2, Gréger, Polák

V sobotnom prvom zápase CEYBL U15 nastúpili starší žiaci proti Lučencu. Aj keď nedotiahli zápas do víťazného konca, patrí im VEĽKÁ POCHVALA. Odohrali zápas s drobnými chybičkami, ale nechali na ihrisku srdce a to sa cení.

BK MŠK ŽIAR NAD HRONOM : AKAPO LUČENEC 60:76

Bodovali a hrali:

Roško 20, Tapfer 12 (1 trojka), Barniak 12, Ďurian 7, Huraj M. 6, Plencner 2, Golebiowski 1, Mališ, Gréger, Oťapka, Polák.

V druhom sobotnom zápase CEYBL nastúpili starší žiaci proti súperovi z Nemecka. V prvej polovici zápasu sa odohrával kvalitný súboj, kde bojovali obe družstvá o každý jeden bod. V druhej časti zápasu sa nám prestalo dariť a nedokázali sme premeniť ani jednoduché koše. Chlapci sa trápili v zakončení a ešte viac v obrane. Patrí im však pochvala, lebo bojovali do poslednej sekundy zápasu.

BK MŠK ŽIAR NAD HRONOM : DRESDEN TITANS 52 :74

Bodovali a hrali:

Roško 19 (1 trojka), Huraj M. 8, Barniak 7, Golebiowski 6 (1trojka), Ďurian 6, Tapfer 3, Oťapka 3, Mališ, Gréger, Plencner, Polák.

V poslednom zápase turnaja CEYBL U15 nastúpili Starší žiaci proti súperovi z Poľska, ktorý sa neskôr stal celkovým víťazom podujatia v Trnave. Ťažký zápas proti kvalitnému súperovi preveril všetkých chlapcov v zostave.

Najlepším hráčom zápasu sa stal Branislav Mališ.

WKK Wroclaw : BK MŠK ŽIAR NAD HRONOM 91:36

Bodovali a hrali:

Tapfer 12 (2 trojky), Barniak 12, Roško 6, Huraj M. 4, Oťapka 2, Mališ, Gréger, Plencner, Polák, Golebiowski, Ďurian.

Do All-stars teamu bol vyhlásený Roderik Roško.

Tréner: Tapfer Karol