Starší mini doma s víťazstvom i prehrou

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBA Prievidza 57:43 (20:9, 18:11, 10:17, 9:6)
Body: Valent Matej 16, Barcík Jakub 12, Horváth Filip 11, Roško Roderik 7, Barniak Martin 4, Herich Adam 3, Juhász Bruno 2, Huraj Max 2.
Hrali: Tapfer Jakub, Huraj Alex, Dekýš Adrian, Ďurčov Ján.

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBA Prievidza 38:46 (12:21, 14:13, 2:8, 10:4)
Body: Barcík Jakub 11, Valent Matej 9, Herich Adam 9, Horváth Filip 4, Juhász Bruno 2, Roško Roderik 1.
Hrali:.Tapfer Jakub, Barniak Martin, Huraj Alex, Dekýš Adrian, Ďurčov Ján, Kovalčík Boris, Huraj Max.

Starší minižiaci MŠK BK Žiar nad Hronom odohrali dva zápasy proti Prievidzi. Na zápasy sme sa pripravovali s vedomím, že nebudú vôbec ľahké, nakoľko súper dokázal na domácej palubovke poraziť silnú Žilinu. Do prvého zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Na hráčoch bolo vidieť nasadenie a chuť pobiť sa o každú jednu loptu, čo vyústilo do 18-bodového vedenia v polčase. Od začiatku tretej štvrtiny sme sa začali trápiť. V útoku sme začali hrať individuálne, čo vyústilo do množstva stratených lôpt, po ktorých nasledovalo rýchle zakončenie súpera. Tretiu štvrtinu sme prehrali o 7 bodov. V poslednej štvrtine sme nastupovali s náskokom 11 bodov, ktorý sa nám dodržaním hernej disciplíny podarilo navýšiť a zápas vyhrať o 14 bodov.
V druhom zápase sme od začiatku boli hlavami úplne niekde inde. Čakali sme, že sa zápas asi vyhrá sám. Súper nám za prvý polčas dovolil dať 13 bodov, čo bol aj polčasový rozdiel. V polčase po dôraznom dohovorení sme začali stíhaciu jazdu za víťazstvom. Súpera sme tlačili po celom ihrisku, znepríjemňovali mu každý jeden pohyb aj na hranici faulu. Dokázali sme si vytvoriť strelecké pozície, len sme ich nepremieňali. Chlapci neskoro pochopili, že musia makať celý zápas a nie len polčas. O dva týždne nás čaká ďalší ťažký dvojzápas v Žiline, kde musíme vyhrať obidva zápasy aby sme mohli ďalej pomýšľať na postup na záverečný turnaj.

Tréner: Tomáš Fábry
Asistent: Juraj Horváth