Posledný zápas kadetov v tomto roku

V nedeľu pricestovalo do žiarskej ZUS Arény družstvo kadetov TSM Slávia Žilina. Domáci hráči začali vo vysokom tempe a v prvej štvrtine nastrieľali hosťom 30 bodov (3 trojky) a vyhrali ju o 16 bodov. Do polčasu sa hra a hlavne nasadenie nezmenilo a Žiarčania vstúpili do druhej časti hry s 23 bodovým náskokom 53:30. Do zápasu sa postupne zapájali ďalší oddýchnutí hráči z lavičky, ktorí však nedokázali pokračovať v nastolenom tempe svojich spoluhráčov a ustráchaným, miestami až bojazlivým prejavom vrátili súpera do hry. Po oddychovom čase a prestriedaní sa hra a hlavne komunikácia medzi hráčmi na ihrisku zlepšila, čo sa prejavilo aj na skóre. Ďalším prestriedaním a zapojením všetkých hráčov sa však náskok domácich začal znova znižovať. Všetko vychádzalo z obrany, na ktorú striedajúci hráči neboli v tomto zápase mentálne nastavení. Určite sa na tom podpísala chorobnosť a neúčasť viacerých hráčov na tréningoch z dôvodu choroby. Okrem výhry je tiež potešiteľné, že až štyria hráči si na svoje strelecké konto pripísali cez 20 bodov. Tiež treba vyzdvihnúť 13 doskokov Cabana, 4 bloky Juhásza, 8 asistencií Horvátha.

BK MŠK Žiar nad Hronom : TSM Slávia Žilina    101 : 92 (53:30)