Mladší žiaci sa stretli s družstvami z Prievidze a Topoľčian

Mladší žiaci v sobotu 17.12.2022 vycestovali na turnaj do Prievidze. V prvom zápase nastúpili proti domácemu družstvu MBA Prievidza. Do zápasu vstúpili veľmi zodpovedne a prvú štvrtinu prehrali len o 1 bod. V druhej štvrtine však vďaka nepresnosti v rozohrávke dovolili súperovi odskočiť na rozdiel 15 bodov. Druhý polčas dokonca vyhrali vďaka veľkému úsiliu o 3 body ale súperov náskok už nedokázali zvrátiť.

MBA Prievidza : BK MŠK Žiar nad Hronom 67:54

Body: Barcík 20, Kvačkaj 12, Hlaváč 6, Michalov 4, Škorec 4, Galko 3, Hrmo 3, Kukučka 2.

Druhý zápas odohrali proti družstvu z Topoľčian, ktoré hrá mimo súťaž. Chalani chceli zvíťaziť aj napriek tomu, že hrali so starším, fyzicky disponovanejším súperom. Do zápasu vstúpili dobre a aj napriek fyzickej prevahe a streleckému šťastiu súpera polčas vyhrali 36:29. V druhom polčase sa však naši dostali pod psychický tlak, nakoľko sa im prestalo dariť v útoku, keď súper pritvrdil v obrane. Začali mať strach o výsledok a to im zväzovalo ruky. Záver zápasu bol úplne vyrovnaný a 20 sekúnd pred koncom síce prehrávali o bod ale mali loptu a možnosť zápas rozhodnúť. Veľké emócie im to však nedovolili. Zápas síce nakoniec nešťastne prehrali o 1 bod, ale z môjho pohľadu im táto tesná prehra dala veľmi veľa.

BK MŠK Žiar nad Hronom – BK Domov Topoľčany 54:55 Body : Barcík 21, Kvačkaj 8, Bobok 6, Hanuška 4, Hrmo 4, Škorec 4, Michalov 3, Galko 2, Hlaváč 2.

Za obetavý výkon patrí chlapcom moja pochvala.

Tréner : Július Kucej