Mladší žiaci podcenili súpera zo Zvolena

Piatok 14.02.2020, 1. Liga stred mladších žiakov

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK ZŠ Zvolen 58:44 (29:15)
Body: Horváth 22, Juhasz 9, Barcík 6, Kováč 5, Huraj A. 5, Tapfer 4, Herich 3, Barniak 2, Sadon 1, Huraj M. 1.
Hrali: Chrobák, Kršiak, Matejka, Mališ, Dekýš, Brumlich, Kovalčík, Plencner, Golebiowski.

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK ZŠ Zvolen 63:24 (41:9)
Body: Horvath 12, Juhasz 9, Huraj A. 7, Huraj M. 6,Herich 5, Barcik 4, Barniak 4, Kováč 4, Tapfer 4, Dekýš 4, Mališ 2, Golebiowski 2.
Hrali: Kršiak, Matejka, Brumlich, Chrobák, Kovalčík, Plencner, Šadon

Naši mladší žiaci sa opäť predstavili na domácej palubovke proti súperovi zo Zvolena. Nakoľko chlapci s týmto súperom v predchádzajúcich zápasoch bez problémov dominovali mysleli si, že aj tento krát ich porazia bez najmenších problémov. Klasické podcenenie súpera ako aj fakt, že sme zápasy chceli
odohrať bez troch kľúčových hráčov nám súper zo Zvolena robil veľké problémy. Slabé nasadenie, neplnenie taktických úloh a už spomenuté podcenenie sa nevyplatilo a zo začiatku sme mali problém so súperom s ktorým sme si mali poľahky poradiť. Až nasadením dvoch hráčov Horvátha a Juhásza sme zápas zobrali do svojich rúk a bez problémov sme dokráčali do úspešného konca.
Ani druhý zápas nebol v ničom iný. Prvá štvrtina nebola z našej strany ideálna a opäť sme sa nevedeli dostať do zápasu. Až príchodom druhej päťky sme si vytvorili 30 bodový náskok a až do konca sa striedali všetci chlapci a z chuti si zahrali.

Za predvedený výkon si tento krát chlapci nezaslúžia pochvalu, ale musia si uvedomiť, že v športe sa podceňovanie nevypláca a každý súper môže zaskočiť favorita. Verím, že si chlapci zoberú zo zápasu ponaučenie a v budúcnosti sa vyvarujú podobných chýb.

Tréner: Ján Valent
Asistent: Juraj Horváth
Vedúci družstva: Karol Tapfer