Mladší minibasketbalisti sa zúčastnili ďalšieho turnaja skupiny západ

Keďže družstvo z Malaciek sa z turnaja odhlásilo, odohrali sme len 2 zápasy. Ale tie stáli za to. Aj Inter Bratislava aj Prievidza patria k absolútnej slovenskej špičke. V prvom zápase sme si zmerali sily s Interom. Škoda, že sme súperovi dovolili získať výrazný náskok hneď v prvej štvrtine. Veľa nepremených šancí a málo dôrazná obrana posadila bratislavčanov na koňa. Neskôr sa hra vyrovnala, tretiu štvrtinu sme dokonca vyhrali. No aj tak súper pohodlne doviedol zápas do víťazného konca. Proti ďalšiemu favoritovi našej súťaže sme už nastúpili koncentrovaní, na začiatku sme boli lepším tímom. V druhej štvrtine sa hra vyrovnala, prievidžania trestali naše chyby na rozohrávke a do druhého polčasu išli s tesným náskokom 14:12. V druhom polčase nám už došli sily a súper postupne zvyšoval náskok. Aj keď sme ako tím bojovali o každú loptu, väčšie herné skúsenosti chlapcov z Prievidze a vyššia kvalita hráčov z lavičky rozhodli o jednoznačnom víťazstve Prievidze.

Inter Bratislava – Žiar nad Hronom 50:16 (16:1, 29:4, 33:10)
Body: Baláž 3 body a 3 doskoky, Hrmo 4 body, Krnáč 5 bodov, Galko 4 body 5 doskokov

Prievidza – Žiar nad Hronom 44:18 (7:9, 14:12, 32:14)
Body: Krnáč 8 bodov, Hrmo 7 bodov, Galko 3 body a 9 doskokov

Tréner: Marek Baláž
Asistent: Marek Marko