Mladší mini po vynikajúcom výkone porazili favorizované Komárno

BK MŠK Žiar nad Hronom – BBA Komárno 45 : 26

V dohrávanom zápase skupiny Západ naši mladší minibasketbalisti nastúpili proti veľkému favoritovi Majstrovstiev Slovenska, družstvu z Komárna. Už od prvej minúty bolo jasné, že nedarujeme súperovi ani jednu loptu zadarmo. V úvode sme získali náskok 8:0 po efektívnych vnikoch pod komárňanský kôš. Súper sa však nevzdával, podarilo sa mu znížiť náš náskok hlavne zásluhov rýchleho prechodu na našu polovicu a úspešného zakončovania týchto protiútokov. Do druhého polčasu sme išli za skoro vyrovnaného stavu. No našich hráčov bojovnosť neopúšťala, k tomu pridali útočné doskoky, výbornú obranu, presné prihravky pri útočných akciách a náš náskok sa postupne zvyšoval až do konca zápasu. Žiarčania zaznamenali po výbornom výkone cenne víťazstvo nad veľkým favoritom celej súťaže. Pochvalu si zaslúžia všetci hráči za kolektívny výkon a nezlomnú vôľu po vìťazstve.

Tréner: Marek Baláž

Asistent: Marek Marko