Kadeti si po dvojzápase s Košičanmi pripísali dve výhri

BK MŠK Žiar nad Hronom : RIM Basket Košice  87: 70 (48:36)

Bodovali a hrali:Caban Lukas 22, Ondrík Oliver 18,  Melaga Matúš 14, Juhász Bruno 10, Kaša Alex 9, Barcík Jakub 7, Roško Roderik 4, Valent Matej 3, Barniak Martin, Herich Adam, Kňažko Marek, Olajec Patrik

BK MŠK Žiar nad Hronom : RIM Basket Košice  82:57 (35:31)

Bodovali a hrali:Ondrík Oliver 17, Barcík Jakub 16, Kaša Alex 12,  Juhász Bruno 9, Caban Lukas 9, Melaga Matúš 6, Roško Roderik 5, Valent Matej 5, Kňažko Marek 3, Olajec Patrik, Barniak Martin, Herich Adam

V ďalších bojoch o umiestnenie v I. štvorke kadetskej ligy GOLD sa v piatok večer a v sobotu ráno odohrali dva zápasy s tým istým súperom na palubovke ZUS Arény. Domáce družstvo kadetov privítalo basketbalistov z Košíc, s ktorým naposledy prehrali na domácej pôde. Nabudení a motivovaní Žiarčania hneď od začiatku piatkového zápasu vyvíjali tlak na súperovu rozohrávku a snažili sa unaviť košických kľúčových hráčov. S už uzdravenými podkošovými hráčmi sa im darilo získavať nepremenené súperove strely, ako aj odrazené lopty v útoku. Na doskoku kraľovali Kaša 15, Caban 11 a Ondrík 10, ku ktorým sa pridali aj ostatní domáci hráči. Spolu doskočili 64 (28/36) lôpt. Aj napriek veľkému množstvu získaných a vybojovaných lôpt a slušnej úspešnosti v zakončení sa nedarilo domácim hráčom odskočiť od húževnatého súpera na viac ako 15 bodov. Príčina bola jednoznačne v stratách a nevynútených chybách Žiarčanov, ktorými dávali súperovi stále šancu na návrat do zápasu. To sa však nestalo a po vyhratom polčase o 12 bodov sa dokázali v druhej časti hry vyvarovať stratám a zápas vyhrali o 17 bodov 87:70. Aj druhý zápas proti Košiciam, ktorý sa odohral v sobotu, mal rovnaký priebeh. Celý zápas domáci hráči vyhrávali, ale súper tak ako v prvom, bojoval až do konca tretej štvrtiny, ktorá skončila len o 4 body pre Žiar. V poslednej štvrtine domáci neubrali na tempe, ba naopak zvýšili intenzitu vo všetkých činnostiach a zaslúžene ju vyhrali  32:13, ako aj celý zápas 82:57. Aj v tomto zápase Žiarčania dominovali na doskoku, keď spolu doskočili 52 lôpt, z toho Caban 17, Kaša 11, Juhász 7. Potešujúci bol aj ukazovateľ asistencií (20), čo svedčilo o kolektívnej hre ako aj o tom, že hráči sa na ihrisku videli. Ďalšie zápasy odohrajú kadeti na súperových ihriskách proti Interu BA a Seredi.

Tréner: Juraj Horváth

Asistent: Ján Valent, Michal Caban