Kadeti privítali na domácej palubovke súpera z Prievidze

V sobotňajšom zápase 1. ligy kadetov – skupina GOLD Žiarčania privítali na domácej palubovke súpera z Prievidze. Do zápasu nastúpili domáci hráči s veľkou energiou a odhodlaním zabojovať o prvé víťazné body. Základom úspechu bola obrana, ktorá dokázala súpera z Prievidze udržať do polčasu na 20 bodoch. Na druhej strane v útoku rýchlou hrou a hlavne prechod do nepostavenej obrany súpera sa darilo Žiarčanom zvyšovať skóre. V postupnom útoku, organizovanou a kolektívnou hrou si hráči vytvárali voľné strelecké pozície, z ktorých dokázali úspešne skórovať. Do zápasu sa postupne zapojili všetci hráči, ktorí dokázali udržať vysoké tempo hry. Tiež je potešiteľné, že všetkých 12 hráčov sa bodovo presadilo. Za výhru a predvedený výkon patrí vďaka našim hráčom ako aj fanúšikom, rodičom, kamarátom, ktorí prišli povzbudiť naše mladé nádeje.

Špeciálne poďakovanie posielame fans hokejového klubu Indiánov, ktorí vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru počas celého zápasu a neustálym povzbudzovaním motivovali a dolievali energiu do každého nášho hráča, trénera ako aj všetkých prítomných. 

MŠK BK Žiar nad Hronom   98:59 ( 45:20)

Bodovali:

Horváth Filip 24  (4 trojky, REB 7), Ondrík Oliver 13 (1 trojka, REB 6, AST 4), Kaša Alex 12 (REB 14, BLK 1), Juhász Bruno 10 (REB 9, AST 5, BLK 2), Valent Matej 9 (REB 5, STL 3), Barcík Jakub 9 (STL 3), Caban Lucas 8 (REB 8, BLK 3), Truben David 4, Melaga Matúš 2, Herich Adam 2, Kňažko Marek 2, Matejka Lukáš 3 (1 trojka)

Tréner: Juraj Horváth

Asistent: Michal Caban, Ján Valent