Kadeti po víkende s prehrou aj výhrou

V sobotu odohrali kadeti BK MŠK Žiar nad Hronom ligový zápas proti družstvu B.S.C. Bratislava. Po zlom vstupe do zápasu a prehratom polčase o 3 body žiarski kadeti zlepšili obranu a prepli na vyšší výkon. Hneď sa to odzrkadlilo na ich hre,

a tretiu štvrtinu zaslúžene vysoko vyhrali (27:6). Náskok udržali až do konca zápasu, ktorý vyhrali o 18 bodov. Do zápasu sa zapojilo všetkých 12 hráčov.

BK MŠK Žiar nad Hronom : B.S.C. Bratislava 83:65 (35:38)

Bodovali a hrali:

Kaša Alex 19, Juhász Bruno 14, Ondrík Oliver 10, Horváth Filip 8, Valent Matej 8, Barcík Jakub 7, Kňažko Marek 6, Melaga Matúš 5, Olajec Patrik 4, Matejka Lukáš 2, Herich Adam, Kovalčík Boris

V nedeľu pricestoval do žiarskej ZUS Arény bratislavský Inter. Nabudení domáci hráči začali vo vysokom tempe a v prvej štvrtine nastrieľali Interistom 24 bodov (3 trojky) a vyhrali ju o 10 bodov. Následné uspokojenie, strata koncentrácie a trestuhodné zahadzovanie strieľ z pod koša a nájazdov zo strany domácich hráčov, vrátilo súpera do hry. Čo bolo však horšie, nedarilo sa chlapcom ani v obrane a súper si ľahko pred poslednou štvrtinou vypracoval 12-bodový náskok. K tomu sa vyfaulovali aj traja kľúčoví hráči, ktorí chýbali v posledných minútach. Do poslednej 10-minútovky dali hráči všetko vyhrali ju 20:16, ale to už nestačilo na zvrat v zápase.

BK MŠK Žiar nad Hronom : Inter Bratislava 64:72 (34:38)