MŠK BK Žiar nad Hronom – 1. BK Michalovce 58 : 56 (14:22, 11:15, 11:11, 22:8)
Body: Balogh 21, Mihálka 12, Žemla 12, Bobok 8, Kňažko 5
MŠK BK Žiar nad Hronom – Diawin Košice 85 : 83 (24:21, 11:27, 25:18, 25:17)
Body: Balogh 29, Bobok 24, Žemla 24, Ďurica 4, Mihálka 4
Hrali: Melaga, Kňažko, Zorkóczy

Tretí februárový víkend privítali kadeti na domácej palubovke dve družstvá z východu Slovenska.
Nakoľko sme v tejto sezóne v úvodnej časti súťaže s týmito družstvami nehrali, nevedeli sme, ako nás súper môže prekvapiť. A tak sa aj stalo. V sobotu si naši chlapci zmerali sily s družstvom Michaloviec. Zápas bol z našej strany plný skratových situácií a nedôslednej obrany. Už v začiatku zápasu sme dovolili súperovi dostať sa do vedenia a náskok sa im darilo držať počas celého zápasu. Až tretiu štvrtinu sme dokázali uhrať s remízou, ale čakala nás ťažká posledná štvrtina, ak sme chceli vyhrať. Chlapci sa zomkli a zabojovali o víťazstvo. Ukázali, že sa dá uhrať štvrtina aj na stav 18:0 a pomaly sme súpera dobiehali. Zápas bol do poslednej minúty napínavý a každý čakal, na koho stranu sa prikloní šťastie. Nakoľko chlapci dodržali pokyny a bojovali zo všetkých síl, zaslúžene vyhrali o dva body.

V nedeľu sme v skorých ranných hodinách privítali Košice. Do zápasu sme nastúpili oveľa lepšie ako v sobotu. Prvú štvrtinu sa nám podarilo vyhrať 24:21. Druhá štvrtina sa ale chlapcom nevydarila a prehrali ju o 16 bodov. Z nepochopiteľných dôvodov nám prestala fungovať obrana a chlapci sa
nevedeli koncentrovať. Do šatne sa odchádzalo za stavu 35:48. Polčasová prestávka pomohla, ale zápas mal veľmi podobný priebeh ako v sobotu. Vedeli sme, že to bude boj o každú loptu a o každý kôš. Naša sa hra začala naberať na obrátkach a po skúsenosti z predchádzajúceho dňa chlapci vedeli, že len vlastnými silami môžu zabojovať o víťazstvo. Na konci poslednej štvrtiny sme súpera dotiahli a stav bol v posledných sekundách zápasu nerozhodný a hrozilo predĺženie. Štyri sekundy do konca dostali chlapci pokyny z lavičky a zahrali krásnu akciu, ktorú zakončil víťazným košom Boris Balogh v poslednej sekunde zápasu.

Za bojovnosť v oboch zápasoch a kolektívny výkon chválim všetkých chlapcov a ďakujem im za účasť.

Tréner: Július Kucej
Asistent: Rastislav Benedik