Kadeti neuspeli v boji o final-eight

Žiarski kadeti neuspeli v boji o final-eight a v dvoch barážových zápasoch podľahli víťazovi skupiny silver západ, družstvu BBA Komárno. V prvom zápase na súperovej palubovke sa nám hneď od začiatku nedarilo premieňať ľahké a voľné strely priamo spod obruče, ako sa aj vyrovnať s rýchlym prechodom súpera k nášmu košu. Keď sa k tomu pridala aj slabá obrana, ktorú sa niektorí kľúčoví hráči snažili kompenzovať nedovolenými zákrokmi, za ktoré boli rýchlo odmenení 5-timi osobnými chybami už na začiatku 3. štvrtiny, bolo len otázkou času dokedy zvyšok družstva dokáže držať krok s domácim súperom. Čo bolo potešiteľné, že výsledok tretej štvrtiny bol nakoniec len o 2 body pre súpera (52:50) a Žiarčania ju vyhrali 21:14. No do poslednej štvrtiny nám už veľa síl nezostalo a keď sa nám ešte aj nešťastne zranil náš najbojovnejší hráč Bruno Juhász, nedokázali sme už spomaliť rozbehnuté Komárno. Brunovi prajeme skoré uzdravenie a veríme, že zabojuje na majstrovstvách Slovenska vo svojej kategórii st. žiakov.

V piatok v odvetnom zápase sa chceli Žiarčania revanšovať za prehru v Komárne a vymazať 12-bodový náskok súpera, ktorý dosiahol v prvom zápase na domácej palubovke. Prvú polovicu zápasu sme vyhrali o 9 bodov a na celom družstve bola vidieť chuť pridať Komárnu ďalšie body a prebojovať sa na majstrovstvá Slovenska. Zlom nastal tesne pred polčasom, keď sa nám nezmyselne vyfauloval náš najvyšší a dovtedy veľmi dobre hrajúci a platný hráč. Do druhej polovice zápasu sme už nemali človeka, ktorý by ubránil komárňanského urasteného pivota. K tomu sa v tretej štvrtine pridali aj zdravotné problémy ďalších dvoch kľúčových hráčov, ktorí už do konca zápasu nenastúpili. Zostatok družstva bojoval čo mu sily stačili ale súper pomaly sťahoval náš náskok a v posledných sekundách košom za 2 body sa ujal vedenia a vyhral o 1 bod (83:84) a postúpil na majstrovstvá Slovenska.

Sezóna pre žiarskych kadetov skončila. Preverila a ukázala silné a slabé stránky nášho družstva, ako aj morálno-vôľové vlastnosti každého hráča v ťažkých zápasoch, ktoré odohrali proti o rok až dva starším súperom. Po krátkej prestávke začne príprava už na druhú sezónu, kde chlapci ukážu naplno svoj potenciál a proti rovesníkom z druhých klubov zabojujú o najvyššie méty.

BBA Komárno : MŠK BK Žiar nad Hronom 70:58 (38:29)
Bodovali: Horváth Filip 12 (2 trojky), Ondrík Oliver 10 (1 trojka), Juhász Bruno 8 (2 trojky), Kaša Alex 7, Valent Matej 6, Barcík Jakub 6, Kartík Maroš 6, Truben David 3 (1 trojka)
Hrali: Kňažko Marek

MŠK BK Žiar nad Hronom : BBA Komárno 83:84 (49:40)
Bodovali: Horváth Filip 25 (3 trojky), Kartík Maroš 16 (1 trojka), Barcík Jakub 15 (4 trojky), Kaša Alex 12, Melaga Matúš 6 (1 trojka), Valent Matej 5, Ondrík Oliver 4
Hrali: Kňažko Marek, Truben David, Kováč Ján

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Jakub Švec