Dva víkendové zápasy zvládli St. žiaci na výbornú

V piatkovom zápase si naši starší žiaci poradili so súperom zo Žiliny. Od prvej minúty sme celoplošnou obranou vytvarali tlak na súpera a ziskavali sme veĺké množstvo lôpt. Dávali sme ĺahké koše a náš náskok postupne narastal. Velkým bonusom tohto zápasu bolo ze každý z našich hráčov si dostatočne a z chuti zahral.

BK MŠK Žiar nad Hronom – MBK VICTORIA ŽILINA 91:48
Body: Barniak 23, Horváth 17, Barcík 15, Kováč 12, Juhász 9, Šadoň 6, Matejka 5, Tapfer 4.Hrali: Mališ, Kršiak, Kovalčík

V sobotu našich chlapcov čakal oveľa ťažší súper ako piatok. Družstvo zo Serede má svoju kvalitu, a tak sa od začiatku na palubovke ZUS arény odohrával kvalitný žiacky basketbal. My sme šli od začiatku do vedenia, ale po chvíľke nás hostia zo Serede viac krát prekonali v obrane, kde sme mali špatné riešenia a odskočili nám na 3-4 body. My sme však po oddychovom čase rýchlo zareagovali a znovu sme si zobrali vedenie na svoju stranu. Spresnili sme prihrávky a napriek tomu, že sme mali veľa zlých zakončení sme išli do druhého polčasu so 14 bodovým náskokom. V 3.štvrtine sme definitívne svojou zlepšenou hrou v obrane zlomili odpor húževnatého súpera a vytvorili sme si až 30 bodový náskok. V 4. štvrtine sa zápas už len dohrával a na oboch stranách dali tréneri možnosť zahrať si všetkým svojim hráčom. Našim chlapcom treba za obidva zápasy vysloviť pochvaľu. Dali do hry veľkú energiu a nasadenie.

BK MŠK Žiar nad Hronom – BK Lokomotíva Sereď A 95:51(47:33)
Body: Horváth 30, Barcík 14, Juhász 10, Valent 10, Mališ 8, Kováč 8, Barniak 7, Šadoň 5, Matejka 3Hrali: Kovalčík, Kršiak, Tapfer

Tréner: Karol Kučera
Asistent: Branislav Obert